В Україні ціни на сонячні батареї знизяться на 20%

В Україні внаслідок запровадження податкових пільг для виробників обладнання, що використовується в альтернативній енергетиці, великооптові ціни на сонячні батареї знижуються в середньому на 20%. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі. У цьому році продаж геліосистем на внутрішній ринок істотно зросли. За прогнозами, в 2012 році очікується подальше зростання українського ринку.

Нагадаємо, 28 вересня з ініціативи першого віце-прем’єра – міністра економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв уряд затвердив перелік товарів власного виробництва, 80% прибутку підприємств від продажу яких на території України звільняється від оподаткування. До переліку увійшли товари енергоефективної і енергозберігаючої продукції та матеріали і обладнання для сфери альтернативної енергетики.

“Тільки розвиток вітчизняних технологій та відповідного масового виробництва дозволить отримати запланованих нами структурних зрушень в економіці. Це реалізація положень Податкового кодексу для підтримки вітчизняного високотехнологічного машинобудування. Вивільнені у зв’язку з наданням податкової пільги кошти, підприємства зможуть спрямувати саме на розвиток такого виробництв”, – заявив Андрій Клюєв.

Він повідомив, що до переліку увійшли 32 види товарів, зокрема, двигуни внутрішнього згоряння, що працюють з використанням біодизелю, котли і газогенератори з ККД 80-85% і вище, що працюють з використанням біомаси. Йдеться також про установки для виробництва біогазу, гідротурбіни для малих гідроелектростанцій, сонячні колектори та фотоелектричні перетворювачі з високим ККД, вітрогенератори, теплонасоси різних типів, газотурбіни, світлодіодні освітлювальні прилади, спеціальні теплоізоляційні матеріали – флоат-скло, піноскло подібне.

Перший віце-прем’єр-міністр зазначив, що в майбутньому Перелік може доповнюватися іншими типами матеріалів, устаткування або комплектуючих, які будуть використовуватися в енергоефективних проектах або в виробництві енергії з відновлювальних джерел, і засобами вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів.

Схожі записи