Президент ветував закон про біогаз (зелений тариф)

Президент Віктор Янукович застосував право вето до закону «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, що виробляється з біогазу», яким біогаз був віднесений до альтернативних джерел енергії і вводилися стимулюючі тарифи на виробництво з нього електроенергії (зелені тарифи). Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

В. Янукович зазначає, що вартість електроенергії, виробленої з біогазу, дорівнює вартості електроенергії, отриманої з використанням традиційних викопних видів палива.

При цьому згідно з розрахунками, в Україні вартість електроенергії, виробленої з біогазу, після 2017 року буде вищою, ніж вартість традиційної електроенергії з викопних видів палива.

Крім того, на думку В. Януковича, запровадження норми щодо одночасного використання альтернативних джерел енергії і традиційних видів палива може призвести до зловживань з боку виробників електроенергії, оскільки в даний час контроль за використанням зазначених видів палива неможливий.

Глава держави також відзначає, що закон передбачає контроль над використанням коштів, отриманих підприємствами від реалізації електроенергії за зеленим тарифом, національною комісією.

При цьому введення такого контролю спричинить додатковий тиск на суб’єктів господарювання та зменшить інвестиційну привабливість галузі.

Згідно з повідомленням, суб’єктами господарювання вже подані заявки на будівництво та підключення електростанцій, які виробляють електроенергію з використанням альтернативних джерел енергії, загальною потужністю понад 17 тис. МВт.

На думку глави держави, ведення закону призведе до збільшення подачі заявок суб’єктами господарювання на будівництво та підключення таких станцій, що негативно вплине на безпеку енергетичної системи.

Як повідомлялося, 6 жовтня Верховна Рада віднесла біогаз до альтернативних джерел енергії та ввела стимулюючі тарифи на виробництво з нього електроенергії (зелені тарифи), за ухвалення в цілому відповідного законопроекту проголосувало 349 депутатів при мінімально необхідних

Схожі записи