Вчені винайшли вікна, які виробляють електрику від вітру і дощу

Погода надихнула вчених на створення цікавого винаходу – скла, що змінює колір завдяки енергії, що саме виробляє за допомогою вітру чи дощу.

ghjjhmjhmhm

Група американських вчених створила “розумне” скло, що змінює колір і тон завдяки енергії, що виробляє. На колір скла випливає енергія, яку воно отримує, від вітру чи дощу. Такі інновації є новим видом відновлюваних джерел енергії.

Протягом декількох десятиліть вчені працюють над розробкою таких «розумних» вікон. На практиці таке скло застосовується, наприклад для дзеркал і вікон автомобілів, які не мають бліків.Так само використовуються вікна, які змінюють затемненість, з метою економії енергії. Наразі учені шукають способи, щоб зробити таке скло повністю екологічно безпечним.

Таке скло використовує наночастинки, які виробляють струм завдяки трибоелектричному ефекту, простіше кажучи, завдяки силі тертя. Такі наногенератори розташовані у два шари на поверхні віконного скла. Вони створюють електричний струм, який надає склу темно-синій відтінок.

Перший шар наногенераторів створює статичну електрику під час дощу. Коли крапля падає з хмари, контакт води і повітря змушує позитивний заряд зібратися всередині краплі. Скло покрите наноскопічними пірамідами, виготовлене з негативно зарядженого силіконового матеріалу полідіметилсилоксану. Коли крапля, що несе позитивний заряд, потрапляє на “негативне” скло, генерується електричний струм.

Другий шар наногенераторів знаходиться одразу під першим і збирає енергію вітру. Цей шар складається з двох шарів зарядженого прозорого пластику, розділених наночастинками, що працюють як пружини. Коли вітер б’є в скло, пружини стискаються і створюють електричний струм завдяки тому, що заряджені пластикові пластини наближаються один до одного.

Смартскло наразі не готове для комерційного використання. Розробники ще повинні вирішити деякі моменти. Наприклад, яким чином скло зможе зберігати створювану ним енергію. Також, вчені намагаються підвищити енергоефективність своїх творінь.

Схожі записи