|

У Південній Кореї велодоріжку покрили сонячними батареями

Велодоріжка посередині шосе, коли з обох боків проїжджають безліч автомобілів, на перший погляд, небезпечна річ, але з погляду велосипедної інфраструктури – чудова ідея. Особливою коли вона розташована під накриттям із сонячних панелей.

solar_bike

Навряд чи таке рішення було випробувано в іншому місці, але наявність двох вузьких закритих велосипедних смуг по центру шосе не є недоліком.

Велосипедні доріжки – прекрасна річ. Ділянка шосе з велодоріжкою, показаною на відео, з’єднує міста Теджон і Седжон (між якими близько 32 км). Ця велодоріжка є особливою, адже, розташована під накриттям із сонячних батарей. Саме ці сонячні батареї генерують електрику та створюють тінь для велосипедистів.

В коментарях до новини про таку особливість велодоріжки багато користувачів писали про те, що розташовувати її посеред великого шосе – небезпечно. Адже, це шумне місце, з постійною турбулентністю від вантажівок, та з випарами від дизельного палива. А також, центр траси небезпечний через те, що автомобілі, які їдуть з перевищенням швидкості, можуть врізатися у велосипедистів. Так, проблема безпеки існує, але для технічно підкованих людей в Південній Кореї це досить безпечно.

До того ж, це прекрасна ідея міжнародної велосипедної інфраструктури. Коли поряд із чистою сонячною енергією, яка отримується через таке покриття, створюється тінь і захист від сонця для велосипедистів.

До речі, в Голандії велосипедна доріжка, яка сполучає між собою два населених пункти в передмісті Амстердама, замість асфальту, покрита сонячними батареями. За словами розробників, дорогу можна використовувати для заряду акумуляторів автомобілів і електроприладів, а в перспективі навіть для електроживлення домогосподарств.

Схожі записи