Альтернативна енергетика може скласти до 40% від загального енергобалансу України

Альтернативна енергетика може скласти до 40% від загального енергобалансу України. Про результати відповідного дослідження повідомив голова Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надеін, пише Deutsche Welle. За професійними оцінками, кожен другий кіловат електроенергії в Україні виробляється на атомних електростанціях. Цей показник, за словами експерта, “робить питання про альтернативу ядерній енергетиці риторичним”. Адже без урахування прогнозних втрат від аварій і катастроф, зроблений на АЕС струм залишається найдешевшим, сказав І.Надеін. В той же час він вважає, що зневага потенціалом альтернативної енергетики була б недалекоглядною.

“По наших дослідженнях, на сьогодні технічно досяжний потенціал використання біомаси, вітряної, сонячної, геотермальної і інших джерел поновлюваної енергії може скласти до 40% від загального енергобалансу України”, – говорить він.

Разом з введенням енергозберігаючих технологій, цей показник, по словах І.Надеіна, може досягти 60% енергобалансу. Експерт розкритикував вкладення державою “сотень мільйонів гривен в розвиток газової інфраструктури, зокрема, газопроводів середнього тиску, в той час, як видобуток газу щорічно зменшується”. Усе це лише збільшує енергозалежність України від імпорту не лише газу і нафти, але і ядерного палива, вважає І.Надеін. Адже сьогодні держава вже експортує до 60% енергоресурсів.

В той же час І.Надеін назвав оптимістичним наміри уряду замінити до 2030 р. до третини енергобалансу на альтернативні види енергії.

Схожі записи