В Індії побудують першу плавучу сонячну електростанцію

Фокусуюча лінза і масив сонячних батарей відстежуватимуть сонячне світло впродовж дня. За поганих погодних умов лінза і батареї занурюються під воду. Це передбачено технологією для збільшення терміну служби і ефективності елементів установки. Плаваюча сонячна установка дозволить понизити кінцеву вартість електроенергії, що виробляється, повідомив виконавчий директор Tata Power пан Банмалі Аграал. Звичайні сонячні електростанції є масивом фотоелектричних панелей – займають велику площу і дуже дорогі. Sunengy використовує невелику панель малої площі і великий сонячний колектор (лінзу), який концентрує світло. Таким чином, невелика панель виробляє стільки ж енергії, скільки видає великогабаритний і дорогий масив панелей. Проблема перегрівання вирішується просто – охолодженням забортною водою, в якій плаває електростанція. Охолодження також подовжує термін служби, підвищує ККД панелі, економить матеріали і знижує вартість електростанції : еквівалентна наземна панель площею 1 кв. м має такий же по площі алюмінієвий радіатор, який повинен розсіювати до 700 Вт теплового випромінювання.

Сонячні панелі Sunengy плавають на воді, що полегшує їх монтаж, а також допомагає захистити від вітру зі швидкістю до 160 км/год – в погану погоду сонячні панелі просто занурюються під воду.

Лабораторні дослідження показали, що система Sunengy може виробляти від 80 Вт/м2 при ефективності перетворення більше 10% з дешевими сонячними панелями і до 35% з якіснішими і дорожчими. У перспективі вартість електроенергії, отриманої такими електростанціями, повинна скласти не більше 60 центів за ват.

Технологія рідких сонячних батарей (LSA), яка буде реалізована на електростанції, розроблена і запатентована компанією Sunengy Pty. За словами виконавчого директора по технологіях компанії Sunengy пана Філа Коннора, LSA технологія працює шляхом перетворення великого водного джерела, наприклад, греблі, у своєрідний акумулятор, який здатний зберігати сонячну енергію. Така установка є кращим способом управління водними ресурсами і не вимагає придбання великої площі землі.

Для створення сонячних батарей на воді буде використана система фотогальванічних концентраторів (CPV). Завдяки “плавучості” електростанції, будуть понижені витрати на монтаж сонячних батарей, оскільки вони не потребують дорогих і міцних опорних конструкцій.

Уряд Індії в січні минулого року оголосив про прагнення до 2022 року отримувати від Сонця до 20 МВт електроенергії в порівнянні з 2 МВт нині. Індія – це третій у світі за величиною джерело викидів парникових газів, який половину електрики виробляє на вугільних електростанціях, при цьому близько 40% індійських домогосподарств не підключені до електромережі.

Схожі записи