Ахметов займеться віроелектростанціями

ДПЕК, яка об’єднує енергетичні активи Ріната Ахметова, приступила до освоєння нового напрямку — вітроенергетики. Донбаська паливно-енергетична компанія (ДПЕК) створила підприємство Wind Power. Воно займатиметься реалізацією проектів у сфері вітроенергетики. Про це «ДЕЛУ» повідомив генеральний директор ДПЕК Максим Тімченко. «Наша стратегічне завдання — вітроенергетика — повинна складати не менше 20% в портфелі потужностей Дпек» — уточнив менеджер холдингу, підконтрольного мільярдерові Рінату Ахметову. По словах Тімченко у 2009 році на розвиток вітроенергетики ДПЕК витратить більше 20 мільйонів гривень.


Надалі інвестиції обчислюватимуться «мільйонами доларів». Зараз компанія розглядує можливість розміщення вітряних електростанцій на побережжі Азовського моря, в Донецькій і Запорізькій областях. Якщо заявлені плани будуть реалізовані, то, по оцінках експертів Wind Power зможе виробляти до 6 мільярдів «зелених» кіловат електроенергії в рік.

Чиновники Донецької і Запорізької областей підтверджують інтерес структур Ріната Ахметова до цього виду бізнесу. «ДПЕК цікавиться майданчиками на побережжі Азовського моря, де дуже вітряно» — говорить голова Донецької облради Анатолій Блізнюк. У Запорізькій облдержадміністрації назвати конкретні майданчики, що зацікавили ДПЕК, важко. «Поки проект у стадії розробки» — уточнили в управлінні промисловості.

Першу «вітроферму» ДПЕК має намір запустити «через рік-два». Її основою цілком може стати Новоазовська вітроелектростанція (Донецька область), яка знаходиться в управлінні ДПЕК.

Там працює кваліфікований персонал який зможе реалізувати проект» — вважає він. В той же час Конеченков відзначив, що устаткування Новоазовськой станції застаріле. «Якщо Wind Power захоче поставити нові сучасні мегаватні агрегати, компанії доведеться провести заново ряд досліджень. Наприклад один рік знадобиться на вивчення вітрового потенціалу і орнітології.

Крім того, багато часу займає оформлення юридичних документів на відведення землі. Аналітик інвесткомпанії «Сократ» Сергій Невмержіцкий підрахував що якщо ДПЕК реалізує заявлені плани (відносно 20%-ной долі вітроенергетики), то вітряки компанії видаватимуть до 6 мільярдів кіловат електроенергії в рік. Для цього потужність Wind Power повинна складати 2 тисячі мегават, що порівнянно з потужністю компанії «Донбасенерго».

Очевидно, ДПЕК необхідно буде приваблювати кредитні ресурси» — вважає Невмержіцкий. Експерти вважають проект перспективним. Насамперед, завдяки введенню Верховною Радою «зеленого тарифу» на електроенергію. Суть його в тому, що вироблювана з альтернативних джерел електроенергія купується «Енергоринком» за завищеною ціною, а різниця в тарифах покривається за рахунок дотацій. Так якщо зараз вітрові станції продають електроенергію за ціною близько 300-600 гривень за мВ/год, то по «зеленому тарифу» вона коштуватиме до 1,2 тисяч гривень.

За словами голови Нацагентства по питаннях ефективного використання енергетичних ресурсів Сергія Єрмілова, на даний момент виробництво електроенергії вітряками в Україні «не виходить за рамки статистичної погрішності» (близько 0,1% всього об’єму). Встановлена потужність всіх працюючих ветроагрегатів складає 90 мегават, з яких 59 мегават — вітряки в Криму. При цьому їх ефективність дуже низька. Приватних електростанцій в Україні досі немає.

За словами Андрія Конеченкова у стадії практичної реалізації зараз знаходяться лише три проекти по вітроенергетиці — компаній «Конкорд-Групп», «Нова-Эко» і «Укревровінд». В той же час, за словами Сергія Ермілова, багато вітчизняних і зарубіжних інвесторів цікавляться цією галуззю в Україні.

Дело

Схожі записи