Chevrolet Bolt та майбутнє сучасних електромобілів

Одна із найпопулярніших газет Америки – Chicago Tribune – організувала інтерв’ю із Закарі Шааном, відомим американським публіцистом в галузі альтернативної енергії та знавця електромобілів, де були підняті питання щодо Chevrolet Bolt, Nissan LEAF та інші цікавинки із світу електрокарів.

bolt3

Chicago Tribune, найпопулярніша газета Чикаго та одна з найпопулярніших газет середнього заходу США, зацікавилась електромобілями, відмітивши при цьому не так давно створені Chevrolet Volt та Chevrolet Bolt. За результатами кількох останніх заходів у Чикаго, присвячених електромобілям, журналісти видання поспілкувались із Закарі Шааном, відомим публіцистом в галузі альтернативної енергетики, що також зазнав слави «електромобільного експерта».

Журналісти зазначають, що заінтриговані моделлю Bolt і хотіли б дати щиршу інформацію своїм читачам, щодо електрокару. На запитання чи може Bolt стати головним електромобілем на ринку, чи можливо перемога за якимсь іншим альтернативним пальним (водень), Закарі відповідає, що електричні засоби пересування підходитимуть більшості людей, і, можливо, навіть будуть більш зручними та приємними для них ніж класичні автомобілі. І тим не менш люди дотримуватимуться технологій, із якими вже знайомі. «Для нових технологій, щоб бути справді «руйнівними», як вважають економісти, варто бути набагато кращими за попередні, і водночас коштувати не дорожче» – каже Закарі.

bolt2

«Лідер продажу Nissan LEAF, для прикладу, коштує 29,010$, або 21,510$ після федерального податкового кредиту для електромобілів, або навіть 19,010$, якщо ви, звісно, проживаєте в Каліфорнії, де додають ще понад 2,000$. Середня ціна нового автомобіля, проданого в США зараз близько 31,000$-32,000$. Тим часом електромобілі мають безліч переваг, наприклад ви можете зарядити електрокар просто від розетки у своєму домі і ніколи не їздити по заправках. Дивовижно? Проте більшість людей просто цього не розуміють. Дослідження показали, що більшість водіїв раніше заряджали свої електромобілі кожної ночі, але вони швидко зрозуміли, що не мають необхідності цього робити щоночі.

Bolt може стати головним електрокаром… І водночас ні. Можливо, справа в великих дистанціях. Наприклад той же Nissan LEAF може пройти на одному повному заряді приблизно 135 кілометрів, тоді як Bolt на одному заряді проходить більш ніж 320 кілометрів. Tesla Motors вже давно планує доступний електромобіль, що проходитиме великі дистанції в 2017 чи 2018 році – Tesla Model 3 – але жоден інший виробник не оголосив ні назви, ні дати виходу схожих автомобілів, тоді як General Motors випускає Bolt, коли ще навіть Tesla не презентує свою Model 3. GM переміг їх усіх.

bolt4

Щодо водню… Я міг би написати книгу про те, чому водень є непродуктивним і чому йому нічого «ловити» в найближчі десятиліття, але всі інші вже зробили це за мене. Не бачу в цьому необхідності. Врешті вироблення водневого палива дороге та, окрім того, електробатареї, на відміну від водневих двигунів, не забруднюють середовище взагалі».

Закарі вражений певними характеристиками моделі Bolt, зокрема сьогоднішніми швидкісними зарядками батарей та наголошує, що аби зарядити акумулятор електрокару для запасу ходу 320 кілометрів, знадобиться хвилин 20.

Публіцист також вважає що низькі ціни на газ ніяк не повпливають на продаж електромобілів, і наводить головними критеріями те, що електромобілі більш безпечні та більш зручні за класичні автомобілі. «Електромобіль може зберегти ваші гроші у майбутньому і зробить вас енергетично незалежним від цін на будь що».

Схожі записи