Бангладеш прямує до звання першої «сонячної» країни світу

Країна Бангладеш планує стати першою країною, де усі приватні будинки будуть оснащені сонячними батареями для забезпечення господарств електроенергією, і має для цього усі шанси.

bangladesh_3

Досягти звання “першої сонячної країни” у світі Бангладеш сподівається, зосередивши увагу на побутових сонячних системах: уряд Бангладешу планує забезпечити кожне домогосподарство в країні сонячними батареями до 2021 року.

Бангладеш – азійська країна що межує з Індією та омивається водами Бенгальської затоки. Населення країни – понад 156 млн. осіб.

Сонячні побутові системи надаються урядом для домогосподарств, які не мають доступу до основної електромережі, таким чином, електроенергія з’явиться там, де раніше вона була недоступною.

Цей грандіозний проект, частково фінансований Світовим банком, дозволяє уряду Бангладеш значно просунутися в справі постачання кожного будинку в країні джерелом сонячної енергії, оскільки багато бангладешці досі живуть без доступу до основної електромережі. І навіть ті, хто підключений до мережі, не мають постійного доступу до енергії, оскільки випадки відключення електроенергії трапляються в країні дуже часто.

bangladesh_2

В даний час в близько 15 мільйонах будинків встановлені сонячні батареї, тоді як чотири роки тому сонячними батареями був оснащений всього 1 мільйон будинків. Темпи зростання цього проекту вражають. Кожен місяць сонячні побутові системи встановлюються в 50-60 тисяч домогосподарств. У травні 2014 кількість домогосподарств, які отримали сонячні фотоелектричні системи, досягло 80 тисяч будинків.

За планом уряду 6 мільйонів домогосподарств в рамках цієї програми до 2017 року вироблять 220 мегават електроенергії.

Кожна система використовує сонячну батарею, встановлену на даху будинку, 250-ватна панель може виробляти до 1 кіловата енергії день. Це не велика цифра, але достатня, щоб зробити істотний вплив на життя жителів Бангладеш, які використовують електроенергію для освітлення жител, функціонування насосів для поливу сільськогосподарських культур та роботи побутових електроприладів.

Надійність сонячної енергії в країні з високим рівнем інсоляції сумнівів не викликає.

Схожі записи