Група PSA Peugeot Citroen побудувала тримісний электромобиль

На паризькій конференції, присвяченій інноваційним розробкам із захисту навколишнього середовища та організованою Управлінням з нагляду в сфері екології та енергетики Франції (ADEME), група PSA Peugeot Citroen представила концептуальний тримісний електромобіль, який виражає уявлення виробника про транспортні засоби майбутнього. Новинка, що одержала назву VELV (Véhicule Électrique Léger de Ville – легкий міський електромобіль), була створена групою PSA Peugeot Citroen у співпраці з кількома французькими компаніями та низкою дослідницьких центрів.

Так, фірми Leroy Somer, GKN і Valeo спільними зусиллями розробили 20-кіловатний силову установку машини, Johnson-Control Saft надала літій-іонні батареї і керуючу електроніку, а Valeo і Leoni – особливу систему обігріву електрокара і силові кабелі відповідно.

2485_elektrokar_velv1

Концептуальний електрокар, маса якого складає всього 650 кілограмів, оснащений акумуляторами ємністю 8,5 кіловат-години, що дозволяють машині проїхати без підзарядки до 100 кілометрів. Максимальна швидкість автомобіля – 110 кілометрів на годину.

Про перспективи серійного виробництва VELV поки не повідомляється.

0670_elektrokar_velv2

Схожі розробки – концептуальні міські електрокари – були представлені компаніями Volkswagen та Audi на Франкфуртському моторшоу в середині вересня. Перша з них показала прототип одномісного автомобіля з запасом ходу в 65 кілометрів, оснащеного 15-кіловатним електромотором.

4750_elektrokar_velv3

Під брендом Audi дебютували два варіанти концепту Urban – з відкритим і закритим кокпітом. Такі машини одержали по два електромотори сумарною потужністю 20 кінських сил, що харчуються від комплекту літій-іонних батарей. Запас ходу Urban – 70 кілометрів.

Схожі записи