Темна сторона сонячної енергії

Результати дослідження одного інженера кинули тінь на сонячну енергію. Кріс Черрі, доцент кафедри цивільного права і навколишнього середовища з університету Теннесі, Ноксвілл, виявив, що сонячна енергія, яка сильно залежить від свинцево-кислотних батарей, може потенційно вивільнити 2,5 млн тонн свинцевого забруднення в Індії та Китаї. Отруєння свинцем призводить до пошкодження центральної нервової системи, нирок, серцево-судинної і репродуктивної системи. У дітей з-за високої концентрації свинцю в крові спостерігаються порушення уваги і агресивну поведінку.

Дослідження також показало, що в країнах, що розвиваються, включаючи Індію, спостерігається витік великої кількості свинцю в навколишнє середовище при видобутку, плавці, виробництві та переробці сонячних батарей – 22 відсотки в Індії і 33 відсотка в Китаї.

Більшість нових сонячних енергетичних систем продовжують залежати від свинцево-кислотних батарей для зберігання енергії в цих країнах.

Ці одкровення повідомляють про безліч масових інцидентів отруєнь свинцем навколо основних заводів з виробництва свинцю в Китаї. Країна нещодавно закрила 583 з цих об’єктів.

Дослідження підкреслює нагальну необхідність постачальників батарей працювати з відповідним контролем. В іншому випадку, використання свинцевих акумуляторів сприятиме забруднення навколишнього середовища і отруєнь свинцем працівників і дітей.

До речі, промислові акумулятори є найбільшим споживачем свинцю, використовуючи близько 80 відсотків світового видобутку свинцю. Виробництво свинцевих батарей швидко процвітає в більшості країн світу для задоволення попиту на батареї для сонячної енергетики та інших потреб.

Схожі записи