Пентагон вкладає мільярди в альтернативну енергетику

Міністерство оборони США істотно збільшує витрати на альтернативні джерела енергії – до 2030 року вони перевищать 10 млрд дол на рік. Щорічні військові витрати на екологічно чисту енергетику з 2006 по 2009 рік вже виросли на 300%, з 400 млн дол до 1,2 млрд дол У 2010 році Пентагон витратив на енергію 15,2 млрд дол, 74% на ведення військових операцій і 26% – на забезпечення військових баз. В останні півстоліття кількість палива, необхідного для підтримки кожного розгорнутого військовослужбовця армії США, зросла з 19 л на день, до більш ніж 83 л.

Згідно з даними організації Pew Charitable Trusts, американська армія споживає понад 300 тис. барелів нафти на добу (47 млн ​​літрів), за офіційними даними Пентагону ще більше – понад 400 тис. барелів на добу (63,5 млн літрів), що вище щоденного споживання енергії Грецією. Але вже до 2025 року планується 25% цієї кількості отримувати з відновлювальних джерел.

Програма зі скорочення незалежності містить ряд конкретних заходів і повинна зменшити до 2020 року споживання суднового палива на 15% порівняно з 2010 роком; ВВС США за допомогою біопалива повинні до 2016 року скоротити споживання нафти на 50% і т.д.

Таким чином, за допомогою альтернативної енергетики Пентагон не тільки ліквідує уразливість, пов’язану із залежністю від імпортного палива, але і зменшить ризики з транспортування палива в зону бойових дій. Це серйозна проблема, оскільки нафтове паливо широко використовується на поле бою для вироблення електроенергії. В Афганістані та Іраку на поставки палива припадає 80% всіх транспортних колон, а, наприклад, в 2010 році статистика була невтішною: один загиблий солдат на 46 конвоїв.

Масштабна військова програма по впровадженню альтернативних енергетичних технологій послужить локомотивом для розвитку цієї галузі світової економіки. Очікується зростаючий попит на сонячні панелі, утилізатори відходів, що виробляють електроенергію і пальне, технології великомасштабного виробництва біопалива для автотранспорту, кораблів і літаків.

Такі масштабні зміни можуть вплинути і на світовий ринок нафти. Звичайно, військове споживання в 400 тис. барелів істотно менше загальної цифри в 22,5 млн барелів на добу, які споживають США. Однак «бум» альтернативної енергетики напевно пошириться і на «цивільний» сектор економіки. Зниження споживання нафти американською економікою навіть на 10-20% зробить істотний вплив на глобальну економіку, оскільки США споживають третину виробленої в світі нафти.

Схожі записи