Союз НПЗ і виробників біопалива в Україні невідворотний

Альянс нафтопереробних підприємств і виробників біопалива в Україні неминучий, вважає виконавчий директор консалтингової компанії Fuel Alternative Віталій Давій. «В умовах економічної кризи і з врахуванням того факту, що більшості великих нафтопереробних заводів (НПЗ) в Україні не мають власника, зацікавленого в найближчі декілька років технологічно переоснащувати виробництва, вітчизняні підприємства будуть стагнувати. В той же час вимоги до якості нафтопродуктів як на зовнішніх ринках, так і на внутрішньому посилюватимуться. Таким чином, підприємства виявляться перед вибором: або зупинятися, або застосовувати принципово нові підходи у виробництві палив, у тому числі використовувати біологічні компоненты для підвищення якості своєї продукції», – говорить В.Давій.

Найбільш реальними проектами, на думку виконавчого директора Fuel Alternative, є проекти по виробництву в Україні етил-тре-бутилового ефіру (ЕТБЕ), який повинен змінити екологічно небезпечний метил-три-бутиловий ефір (МТБЕ), що використовується на сьогоднішній день українськими виробниками нафтопродуктів. Також на ринку вже з’являються присадки для палива на біологічній основі, покликані підвищити октанове число бензину і якість дизпалива.

«Із зростанням цін на нафтопродукти привабливість виробництва біологічних видів палива в Україні зростає, і продовжуватиме зростати», – вважає В.Давій.

На сьогоднішній день, за даними Fuel Alternative, компанії нафтового сектора України пильно стежать за інноваціями у сфері виробництва моторних палив і поліпшення їх якостей за допомогою біологічної сировини. Зокрема, одним з виявів цікавості до біопаливного сегменту з боку нафтотрейдерів можна вважати інтерес до IV Міжнародної конференції «Альтернативне паливо-2009», яка відбудеться 5 червня ц.р. у Києві і вперше в Східній Європі пройдет у форматі Біопаливного Круїзу. Конференція збере ключових гравців ринку біопалива, виробників і трейдерів нафтопродуктів, агропромислового комплексу СНД і Європи.

Довідка

На сьогоднішній день в Україні побудовано 14 крупних біодизельних заводів, загальна потужність яких складає 300 тис. т біодизеля в рік. Практично всі вони простоюють.

Також на Лохвицькому спиртзаводі побудована лінія по виробництву альтернативного палива «БІО-100», що є аналогом високооктанового бензину А-95 (продуктивність підприємства – 5 тис. т продукції в місяць). Окрім цього наявні потужності спиртзаводов дозволяють виробляти до 400 тис. т/рік біологічних видів бензинів.

Схожі записи