В Одеській області хочуть замінити російський газ сонячною енергією і біопаливом

Щоб знизити споживання дорогого російського газу в Одеській області реалізується ряд проектів в сфері альтернативної енергетики. Про це повідомив губернатор Одеської області Едуард Матвійчук, відповідаючи на запитання читачів «Нового Регіону». За словами губернатора, в семи районах Одеської області вже будуються сонячні електростанції. «Перші на черзі – станції в Білгород-Дністровському і Арцизькому районах. У результаті реалізації цього проекту ми отримаємо одну з найбільших в Європі мережа сонячних електростанцій », – запевнив Матвійчук. Ще один перспективний напрям, за словами губернатора, – це виробництво твердого біопалива з відходів сільського господарства.

«В Одеській області вже зараз близько десяти великих підприємств виробляють пелети з лушпиння соняшника, тріски та соломи. Більше того, ми встановлюємо 15 котелень у Білгород-Дністровському, Арцизькому та Біляївському районах, які працюватимуть на біопаливі, зробленому в нашій області », – пояснив чиновник.

Що стосується використання енергії вітру, то це питання поки на стадії вивчення.

«В області встановлені 15 експериментальних вишок висотою 50 метрів, з допомогою що знаходяться на них приладів вивчається швидкість вітру. Якщо прилади покажуть прийнятний рівень енергії вітру, в регіон прийдуть великі європейські компанії », – зазначив губернатор.

Схожі записи