Plant-e вироблятиме електроенергію за допомогою живих рослин

В голандії створили дивовижний винахід під назвою Plant-e, який вироблятиме електроенергію за допомогою живих рослин, не завдаючи їм шкоди. Розробники називають нову технологію, не багато не мало, революцією у галузі альтернативної енергетики.

plant_1

Голландська компанія придумала новий спосіб отримання електроенергії з живих рослин, яка потім може бути використана для живлення зарядних пристроїв стільникових телефонів і точок доступу Wi-Fi. На сьогоднішній день більше трьохсот світлодіодних вуличних ліхтарів в Нідерландах освітлюють вулиці та дороги, завдяки роботі двох електростанцій Plant-е, одна з яких запущена в листопаді 2014 року, в рамках пілотного проекту «Starry Sky» («Зоряне небо») на території колишнього складу боєприпасів HAMbrug близько Амстердама. А друга електростанція була побудована недавно поруч з головним офісом компанії-розробника в місті Вагенінген.

Модулі Plant-e, розроблені компанією, утилізують побічні продукти, одержувані рослинами в процесі фотосинтезу, що, на думку компанії, може означати нову революцію в галузі альтернативної енергетики.

plant_2

Варто відзначити, що і раніше робилися спроби збору електрики з рослин, наприклад, можна згадати виставковий експонат – годинник, що працює від енергії картоплі. Завод Plant-e побудований за тим же принципом, але має суттєві відмінності від колишніх технологій, оскільки він генерує значну кількість електроенергії, не завдаючи при цьому ніякої шкоди живим зростаючим рослинам.

Рослини, які використовуються в установці Plant-e при виробленні електроенергії для вуличного світлодіодного освітлення, виростають в пластикових контейнерах розміром 0,2 квадратних метра. Рослини піддаються фотосинтезу, який необхідний для перетворення сонячної енергії в глюкозу. У міру зростання рослини виробляють більшу кількість глюкози, ніж потрібно, тому залишок глюкози потрапляє через коріння в грунт, де вона розщеплюється на протони й електрони. Саме ці «непотрібні» рослині електрони і протони і захоплює система Plant-e, за допомогою електродів, розміщених у грунті, для подальшої генерації електрики.

plant_3

Розробники системи сподіваються, що ця технологія виявиться корисною для забезпечення електрикою жителів країн з багатою рослинністю. Наприклад, такі силові модулі можна встановити біля рисових полів або приливної зони узбережжя. Вченим залишилося лише зробити свою систему економічно більш рентабельною і зручною у користуванні.

Схожі записи