В альтернативні джерела енергії вклали більше, ніж витратили на традиційні

Інвестиції у відновлювані джерела енергії перевищують витрати на викопне паливо.

У своєму останньому звіті Міжнародне енергетичне агентство стверджує, що світові інвестиції у відновлювані джерела енергії перевищують інвестиції у викопне паливо.

Організація оприлюднила статистику, де йдеться, що після спаду інвестицій, спричиненого пандемією Covid-19, і у відповідь на глобальну енергетичну кризу, спровоковану війною Росії проти України, зафіксували збільшення інвестиція у відновлювану енергетику. Коли МЕА порівняло свої дані за 2023 рік із даними за 2021 рік, виявили, що щорічні інвестиції у чисту енергію зросли набагато швидше, ніж інвестиції у викопне паливо за аналогічний період — 24% проти 15%.

«Наш новий аналіз підкреслює, як період інтенсивної нестабільності на ринках викопного палива, спричинений російським вторгненням в Україну, прискорив розвиток низки технологій екологічно чистої енергії, навіть якщо він також спровокував короткострокову боротьбу за постачання нафти та газу.»

У Міжнародному енергетичному агентстві припускають, що у 2023 році в енергетику інвестують близько 2,8 трлн доларів США. Понад 1,7 трильйона доларів США піде на чисту енергетику, включаючи відновлювану енергетику, атомну енергетику, мережі, зберігання, паливо з низьким рівнем викидів, підвищення ефективності та кінцеве використання відновлюваних джерел енергії та електрифікація. А трохи більше трильйона доларів витратять на постачання викопного палива та електроенергію, з яких приблизно 15% припадає на вугілля, а решта – на нафту та газ. На кожен долар, витрачений на викопне паливо, зараз 1,7 долара витрачають на чисту енергію. П’ять років тому це співвідношення було 1:1.

Додамо, 3 2005 по 2015 роки у відновлювані джерела енергії у світі інвестували близько 2 трильйонів доларів.

Схожі записи