| |

Яка частка сонячної та вітрової енергії від сумарної у світі буде до 2030 року?

Близько третини всієї електроенергії світу вироблятимуть два джерела альтернативної енергії.

Сонячна і вітрова енергетика зможуть видавати більше третини електроенергії для світових потреб ще до 2030 року, – це є ознакою спроможності енергетичної промисловості у світі змінитись для досягнення глобальних кліматичних цілей.

Про цей висновок повідомляє Reuters після аналізу звіті Rocky Mountain Institute (RMI).

Прогнозують, що вітрові та сонячні електростанції та інші об’єкти (в тому числі ті, що належать окремим господарствам) вироблятимуть мінімум 33% світової електроенергії. Зараз ця цифра становить приблизно 12%. Відтак до 2030 зменшать виробництво викопного палива. Крім того, припускають зниження вартості електроенергії. Вартість сонячної енергії, яка вже є найдешевшою формою виробництва електроенергії, знизиться до 20 доларів за мегават-годину з приблизно 40 доларів за МВт-год зараз, у міру розгортання більшої кількості проєктів та покращення економії від масштабу, йдеться у звіті. RMI провела це дослідження разом з Bezos Earth Fund, який засував власник Amazon Джефф Безос для допомоги у фінансуванні рішень щодо зміни клімату.

Rocky Mountain Institute (RMI) – це неприбуткова організація, що працює над розгортанням нового підходу до енергії та ресурсів, що є стійкішими, економічно ефективними. RMI була заснували у 1982 році у США, місті Стенфорд, штат Каліфорнія.

RMI працює з корпораціями, урядами по всьому світу, щоб допомогти їм розробляти та впроваджувати інноваційні рішення, що допомагають вирішувати проблеми змін клімату, енергетичної незалежностіі. Організація також проводить дослідження та розробки, а також надає освітні та технічні послуги.

Робота RMI має значний вплив на світову енергетичну та ресурсну систему. Організація допомогла розробити та впровадити низку інноваційних рішень, що допомогли знизити викиди парникових газів, підвищити енергоефективність та покращити доступ до енергії.

Варто додати, що за недавніми підрахунками, у відновлювані джерела енергії інвестували більше, ніж у викопне паливо.

Схожі записи