Європа має шанс на енергетичну самодостатність до 2030 року, та потрібно багато витрат – дослідження

У новому дослідженні йдеться, що європейська енергетична система може звільнитися від імпорту газу та нафти, вартість цього рішення – 2 трильйони євро.

Про це повідомляє агенство Рейтерс.

Потсдамський інститут оприлюднив результати дослідження впливу на клімат. У ньому йдеться, що Європа зможе повністю користуватись власними відновлюваними джерелами енергії з 2030 року, якщо уряди й інвестори будуть готові витрачати трильйони євро.

Це означатиме, що з цього моменту не буде потреби імпортувати електроенергію чи енергетичні ресурси для перетворення в енергію з-за меж континенту. Згідно з дослідженням, знадобиться ще десять років, аби перевести такі витрати енергії як опалення, що зараз працює на нафті чи газі, на відновлювані джерела енергії.

Ця енергетична система, заснована на 100% відновлюваних джерел енергії, призведе до зниження витрат на енергію для споживачів.
Німецькі дослідники підрахували, що фактичне впровадження самодостатньості енергетичного сектору Європи коштуватиме 2 трильйони євро. А це означає, що до 2030 року знадобиться 140 мільярдів євро щорічно, а у наступне десятиліття – 100 мільярдів євро на рік.

Та слід зважати, що йдеться про еквівалент 75% поточного річного бюджету ЄС. Відтак, більша частина цієї суми потенційно може надходити від приватних інвесторів. Таке припускає Міжнародний валютний фонд у своєму останньому звіті.

Більшість коштів будуть потрібними для розширення берегової лінії на морях, вітрової енергетики, сонячні, водневі та геотермальні джерела. Аби очікуваний попит на електроенергію задовольнити до 2030 року, її обсяг з джерел відновлюваної енергії має зростати на 20% у рік.

Теперішні реалії Євросоюзу щодо відновлюваної енергетики вимагають, аби до 2030 року 42,5% енергії ЄС були відновлюваними.

Хоча автори дослідженні переконані, що ця цифра може бути значно вищою. Спосіб її досягнення полягає у значних інвестиціях у розвиток інфраструктури відновлюваної енергетики, включаючи створення потужностей для накопичення енергії та розвитку мереж, а також інвестицій у технології та знання.

Німці навели приклад ринку США, де торік законодавчо зарезервували майже 400 мільярдів доларів (379 мільярдів євро) чимало податкових пільг та субсидій на “зелені” технології (починаючи від електромобілів та вітрових електростанцій і до виробництва акумуляторів). Йдеться про лобіювання виробництва чистої енергії у всій країні впродовж наступних 10 років. Дослідження констатувало вимогу швидшого ухвалення проєктів, щоб переконатися у досягненні схожих цілей.

Науковці закликають політиків ввести стимулювання інвестицій у використання відновлюваних джерел енергії. Аби інвестування стало для залучення саме приватних коштів на ринок.

Наукове дослідження провели на замовлення одного з найбільших європейських приватних інвесторів у відновлювані джерела енергії Aquila Capital. У ньому також зазначено, що самодостатня енергетична система призведе до зниження вартості енергії для споживачів і зниження вразливості під час геополітичної напруги.

«Ці цифри значні, але важливо пам’ятати, що, за оцінками, європейські країни витратили додаткові 792 мільярди євро минулого року тільки на те, щоб захистити споживачів від наслідків енергетичної кризи, спричиненої російським вторгненням в Україну», – йдеться у дослідженні.

Зазначимо, у Європі як альтернативно джерело електроенергії розглядають навіть автомобільні дороги. А нещодавно під час дослідження підрахували якою буде частка вітрової і сонячної енергії від усієї у світі до 2030 року.

Схожі записи