|

В Україні готують спорудження першого комплексу теплиць на геотермальному теплі

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної військової адміністрації. На Львівщині побудують теплиці, що працюватимуть з використанням геотермального тепла надр Землі. В Україні такий проєкт реалізують вперше. По всьому світу їх лише декілька, зокрема у Греції (у місцевості поблизу кордону з Болгарією, діє з кінця 1990их), США (штат Род Айленд).

Реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна». Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада сприятимуть у цьому. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали 28 листопада.

Будівництво планують розпочати у 2024 році, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу. Витрати покриє угорська компанія «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією.

Майбутній тепличний комплекс побудують неподалік Мостисьок. Компанія «Тріосан Холдинг Енерджі» має землю для сільського господарства для у Мостиськах. У майбутніх теплицях вирощуватимуть помідори, огірки, перець і салат. Майбутні теплиці матимуть площу 15 гектарів. За цим показником від буде другим в Україні. Комплекс розрахований на приблизно 180 робочих місць. Інвестують у проєкт близько 70 мільйонів євро.

Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 мільйонів м3. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами.

Зазначимо, у листопада 2016 року в Україні офіційно визнали теплові насоси для отримання геотермальної енергії частиною обладнання, що використовують для відновлюваних джерел енергії. 

Схожі записи