Apitronics – ферма майбутнього

Девелопер Луї Тьєрі вирішив привернути увагу фермерів до сучасних технологій і створив унікальну систему моніторингу сільськогосподарської інфраструктури.

apitronics

Девелопер Луї Тьєрі вирішив привернути увагу фермерів до сучасних технологій і створив унікальну систему моніторингу сільськогосподарської інфраструктури. Його система складається з готових до розгортання платформ для бездротових датчиків, які підключені до виділеного сервера на Linux, здатного керувати сенсорами і аналізувати з них дані. Результатом роботи Тьєрі є відкрита платформа Apitronics.

В основі платформи Apitronics лежать “Бджоли” (Bees), які є сумісними з архітектурою Arduino малопотужними платформами для розміщення датчиків або виконавчих пристроїв, і “Вулика” (Hive), який являє собою невеликий Linux- сервер, де збираються і аналізуються дані з “бджіл”. Крім того , сервер може при необхідності надсилати керуючі сигнали на окремі елементи розподіленої системи моніторингу. Творець Apitronics підкреслює, що “Бджоли” відрізняються підвищеною міцністю, що дозволяє легко розгортати і використовувати бездротові пристрої навіть в найсуворіших умовах.

До числа додаткових особливостей платформи Apitronics відноситься наступне :

• Повністю готові до роботи автономні пристрої: датчики можуть ефективно працювати в повністю автономному режимі (їх літій -полімерні батареї (Li -Po ) можна заряджати за допомогою сонячних панелей);

• “Бджоли” мають модульну конструкцію: універсальні водонепроникні роз’єми дозволяють налаштовувати датчики / актуатори в найширших межах;

• Локальна база даних і веб -додаток: сервер управляє бездротовою мережею та забезпечує користувальницький інтерфейс на основі браузера; система захищена від збоїв підключення до інтернету.

В даний час до базових “Бджолам” можуть бути приєднані датчики вологості , напряму / швидкості вітру і температури. Але вже розробляються додаткові пристрої (до слова, їх можуть створювати і кінцеві користувачі), які представлятимуть собою повнофункціональні дверні датчики. За допомогою останніх фермер, наприклад, зможе оперативно перевірити, чи закрив він двері в парник. Також розробляються механізми управління сільськогосподарської інфраструктурою (наприклад, контролери системи зрошення полів).

Оскільки в основі цієї технології лежить відкрита програмно – апаратна платформа, Apitronics легко піддається розширенню та налаштування. Будь-яка людина з базовими знаннями Arduino / C + + може розробити додаткові датчики або налаштувати Hive під себе. При цьому сфера застосування Apitronics не обмежуватися лише сільським господарством: система може також бути застосована на інших об’єктах для цілей моніторингу навколишнього середовища.

В даний час творець Apitronics збирає кошти на комерціалізацію системи за допомогою платформи колективного фінансування Kickstarter. За внесок у розмірі $ 139 інвестор отримає “Вулик” , одну “Бджолу” і кліматичний сенсор.

Схожі записи