У Європі проклали рекордну підводну лінію електропередач, – постачатиме вітрову енергію

Між Данією і Великою Британією проклали найдовший у світі електрокабель. Ним передаватимуть електрику британцям.

Про це повідомляє BBC. Підводний електричний кабель назвали Viking Link. Він має довжину 764 кілометри, більшість цієї відстані – на дні Північного моря. Завдяки йому передаватимуть електроенергію, якої буде вдосталь для 2,5 мільйона домогосподарств на Туманному Альбіоні.

Viking Link має початок у комуні Ваєн у Південній Ютландії (Данія), а в Англії виходить на сушу приблизно за 170 кілометрів на північ від Лондона. Від цього місця він ще близько 67 кілометрів проходить тягнеться до села Байкер Фен (графство Лінкольншир), де 29 грудня кабель приєднали до національної електромережі. До речі, найбільший відсоток ВВП Данії дає виготовлення енергії з альтернативних джерел.

Енергію, що передаватиме цей кабель, виробляють данські вітрові станції. Viking Link може передавати електроенергію між країнами залежно від напрямку вітер. Так, якщо буде західний вітер, він спочатку потрапить до Англії, й тоді енергія може бути спрямована туди, де вітер дме слабше – тобто в Данію.

Viking Link став шостим кабелем між континентальною Європою і Британією. Перш ніж почати його прокладення, спорудили спеціальний корабель. Роботи почали у 2019 році й тривали чотири роки.

Національний оператор електроенергії Британії розраховує, що цей кабель допоможe країні зменшити викиди вуглецю на близько 100 мільйонів тонн, а за 6 років 90% енергії, імпортованої з інших країні Європи, буде з джерел, що взагалі не мають викидів вуглецю.

Нагадаємо, що у ЄС вітрова енергія за обсягами вироблення є третьою.

Схожі записи