У Данії найбільший відсоток ВВП доводиться на альтернативну енергетику

Данія отримує найбільшу частку свого національного доходу від виробництва вітродвигунів і інших екологічно чистих технологій, Сполучені Штати швидко розширюють свій “зелений” сектор, але жодна країна не може порівнятися з темпами росту Китаю говориться в новій доповіді, підготовленій за замовленням Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Тільки за минулий рік виробництво устаткування для альтернативної енергетики виросло в КНР на 77%. “Вся річ у тому, що китайці прийняли політичне свідоме рішення про захоплення цього ринку”, – пояснює Дональд Полс, економіст WWF.

Дания, давній вітроенергетичний лідер, отримує від технологій використання поновлюваних джерел енергії і підвищення енергоефективності 3,1% свого валового внутрішнього продукту, тобто близько €6,5 млрд ($9, 4 млрд). Китай – найбільший виробник в грошовому вираженні: більше €44 млрд ($64 млрд), 1,4% ВВП.

США – 17-і з 0,3% ВВП і €31,5 млрд ($45 млрд.), але в 2009 році ця галузь виросла тут на 28% – блискучий показник. “Політика Обами працює, – говорить пан Полс. – Але з Китаєм США ніяк не можуть порівнятися. Для китайця зміна клімату – це не ідеологічне питання. Це просто факт життя. Поки ми обговорюємо зміни клімату і перехід до низьковуглецевої економіки, Піднебесна вже приступила до захоплення сектора”.

“До недавнього часу китайське масове виробництво сонячних елементів було спрямоване на експорт, але тепер сонячні системи виробляються для внутрішнього ринку, а вітродвигуни для власних потреб випускаються вже декілька років” – підкреслює укладач документу Вард ван ден Берг.

Доповідь була підготовлена Roland Berger Strategy Consultants, транснаціональною фірмою з штаб-квартирою в Німеччині. Аналітики зібрали дані про 38 країн. Джерелами стали статистика енергетичних асоціацій банківські і брокерські звіти, инвест-презентации та ін. Бралися до уваги прибутки від виробництва біопалива, вітряних турбін, термічного устаткування і технологій енергозбереження (низькоенергетичне освітлення, ізоляція).

Окрім Данії і Китаю у першу п’ятірку увійшли також Німеччина, Бразилія і Литва.

Схожі записи