На АЗС Німеччини з’явилося нове біопаливо

На німецьких заправках в продаж поступив новий бензин, на 10% що складається з біоетанолу, – E10. Про це повідомляє портал germania – online. Його виробництво обходиться дорожче найпоширенішого в Німеччині бензину, при цьому ціна на декілька євроцентів нижча. Проте ажіотажу продукт не викликав: до екологічної новинки багато авто виявилися просто не пристосовані, а їх власники визнали пропозицію нав’язливою.

Відмінність традиційного бензину від нового полягає в тому, що в старому паливі доля біоетанолу, який робиться з цукро- і крохмалевмісних сільгоспкультур, в два рази нижча. Перша АЗС, що запустила в продаж E10, належить найбільшій в Німеччині мережі – Aral, яка об’єднує близько 2,5 тис. заправок по всій країні. Її конкуренти Shell і Esso також мають намір пропонувати новий бензин.

Продаж біоетанолу заправки почали відповідно до директиви ЄС, яка вимагає збільшити в паливі долю біоскладових. За планом, до 2020 р., доля біоетанолу у бензині повинна досягти однією п’ятою. Підтримують цю політику і німецька влада, що вважає, що Е10 стане хорошим засобом захисту довкілля і зниження залежності від нафти.

Початок продажів E10 в Німеччині був намічений на 1 січня 2011 р., проте через погодні умови цього не сталося.

За словами представника Нафтового союзу Клауса Пікарда, що курує перехід на E10, “через холоди переобладнання заправок затягнулося, і тепер знадобиться деякий час, щоб виконати задумане”. До кінця березня усі заправки в Німеччині перейдуть на розширений асортимент.

Не дивлячись на те, що виробництво нового бензину більш витрате, за законами маркетингу купувати його повинно бути вигідно. З цієї причини заправки, пропонуючі E10, відмовилися від бюджетного “конкурента” Super, звільнивши тим самим цінову нішу для нового бензину, який можна купити за €1,47.

Практика була запозичена в сусідній Франції – єдиній країні ЄС, де Е10 активно продається. Машини, що не підтримують цей вид палива, тут вимушені заправлятися дорожчим SuperPlus. По різним даним, в Німеччині налічується близько 5 млн. таких авто. Відомо також, що витрата палива при використанні нового бензину зростає приблизно на 3%.

Схожі записи