Сонячна енергетика дозволить забезпечити енергією всю планету

Сонячна та вітрова енергія за останні роки стали доступнішими.

2vakua

Сонячна та вітрова енергія за останні роки стали доступнішими – за даними Світового банку, з 2009 року вартість домашніх сонячних панелей скоротилася майже на три чверті. Однак, близько 15% людства все ще не мають доступу до енергомереж, і вирішити цю проблему допоможе саме чиста енергетика.

Кілька років тому Білл Гейтс заявляв, що сонячна та вітрова енергія є розкішшю, яку можуть собі дозволити тільки багаті країни. Однак, зараз ця точка зору здається неактуальною – ціни на такі типи енергії різко знижуються, що робить їх доступними навіть для найбідніших країн.

За словами Вів’єн Фостер, економіста з енергетики Світового банку, люди починають розглядати поновлювані джерела енергії як оптимальний спосіб отримання електрики. Вартість чистої енергії впала настільки, що вона більше не здається чимось недоступним. Вона знижується по всьому світу – ціна за кВт * год доходить до 2 центів і продовжує падати, а в деяких країнах відновлювальна енергія обходиться дешевше, ніж електроенергія з традиційних джерел.

40-ватна домашня сонячна панель, яка п’ять років тому могла запалити лампочку і зарядити тільки телефон, сьогодні може запалити три лампочки, зарядити телефон, дати енергію для роботи радіо, невеликого телевізора і вентилятора. За даними Світового банку, з 2009 року вартість подібних домашніх панелей скоротилася майже на три чверті.

Це не означає, що проблема з доступом до енергопостачання вирішена в усьому світі – згідно з даними банку, 1,06 млрд чоловік (близько 15% людства) все ще не мають доступу до енергомереж – в одній тільки Індії таких людей більше 250 млн. Прогнозується, що до 2030 року доступ до мережевої електроенергії буде у 91% людей в світі.

Розширення електричних мереж – дороге задоволення. Сьогодні Африка стає центром чистої енергетики, і як приклад електрифікації світу можна розглянути такі країни, як Кенія, Руанда, Танзанія і Уганда, вважає Фостер. У них є національний план, в який входить розвиток чистої енергетики, а також підтримка стартапів, які прагнуть вирішити проблему доступу до електроенергії малозабезпечених верств населення.

Фостер вважає, що країнам також слід скасувати державне регулювання цін на відновлювану енергетику (деякі країни змушують операторів тарифікувати таку енергію як традиційну) і встановити мінімальні стандарти для обладнання, щоб підвищити впевненість в його надійності.

За прогнозами у 2017 році відновлювана енергетика залучить $ 243 млрд інвестицій – і рекордсменом стане саме сонячна енергетика, яка приверне більше інвестицій, ніж вугільна, газова і ядерна разом узяті.

Схожі записи