Новий винахід зробить сонячні батареї ефективнішими

Мініатюрні біологічні комірки micro-BSC акумулюватимуть сонячну енергію.

hfytk

Науковці Бінгемтонського університету (США) створили біологічну енергетичну сонячну комірку, яка має здатність видавати велику питому потужність протягом набагато тривалішого терміну, ніж існуючі аналоги.

Мініатюрні біологічні комірки (micro-BSC) повторюють природну екосистему: живі організми працюють разом з неживими, створюючи незалежну структуру.

«Micro-BSC можуть тривалий час виробляти електрику в процесі фотосинтезу і дихання мікробів під час циклів зміни дня і ночі, даючи чисте і відновлюване джерело енергії з потенціалом самопідтримки, – говорить професор Сеохен Чой. – Однак, перспективи цієї технології не знаходили практичного застосування через їх відносно малу потужність і короткий термін служби».

Ефективність сонячних комірок біологічні комірки micro-BSC

Професор Чой і його колеги створили мікроскопічну мікрофлюідальную біологічну сонячну комірку, яка може працювати з великою потужністю і протягом тривалого терміну. Біосумісний тривимірний пористий анод продемонстрував відмінну здатність до утворення біоплівки і високу швидкість бактеріального позаклітинного перенесення електронів, що веде до збільшення потужності.

За допомогою реакції фотосинтезу ціанобактерій Synechocystis без додаткового органічного палива вчені домоглися у одноклітинної біологічної сонячної комірки питомої потужності 43,8 uW на см2 і тривалого вироблення енергії протягом 20 днів, що є рекордом за потужністю і тривалістю

Схожі записи