Китай запускає найефективніший у світі “сонячний автобан”

Сонячне шосе займе 5,875 квадратних метрів дорожнього полотна.

sonyachna_magistral_0

Китай заявив про те, що готовий запустити в роботу першу в країні сонячну магістраль, призначену для виробництва енергії, а також для управління трафіком. Сонячне шосе в Цзинань – це 5,875 квадратних метрів дорожнього полотна, дві звичайних смуги і аварійна смуга.

Складається сонячна магістраль з трьох шарів:

  1. Прозорий бетон зверху.
  2. Фотоелектричні сонячні панелі в середині.
  3. Ізоляція, в якості нижнього шару.

Інші країни, такі як Франція і Нідерланди, уже мають свої сонячні дороги. Але Китай стверджує, що його сонячна дорога є максимально ефективною.

Франція похвалилася першою в світі дорогою, яку покрили сонячні фотоелементи, в кінці 2016 року. Але площа цього шосе склала лише половину площі китайської версії. Нідерланди побудували свою першу сонячну доріжку для велосипедів в 2014 році.

Чому сонячна автомагістраль Китаю є особливою?

Згідно з державним CCTV, швидкісна автомагістраль Цзинань має унікальні можливості і максимальну потужність.

sonyachna_magistral

Китайська фотогальванічна магістраль вироблятиме 1 млн. КВт / год електроенергії на рік

Стверджується, що шосе в столиці північно-східної провінції Шаньдун витримує тиск, що перевищує в 10 раз той, який витримує звичайна асфальтова дорога. Воно здатне виробляти 1 мільйон кВт / годин електроенергії протягом одного року. Отриману електроенергію планується використовувати, в тому числі для харчування вуличних ліхтарів і дорожньої системи сніготанення. Отримана за допомогою шосе сонячна енергія також зможе постачати зарядні станції для електромобілів, якщо це знадобиться в майбутньому.

Однак, як сказав дизайнер проекту Чжан Хунчан, значні витрати на будівництво сонячного шосе можуть дещо обмежити майбутні вигоди. Експерт з транспортного машинобудування з Китайського університету Тунцзі розповів, що вартість дороги становить близько 3000 юанів (458 доларів США) за квадратний метр. Ці витрати значно перевищують витрати на будівництво звичайних доріг і автомагістралей.

Схожі записи