ЕврАзЕС прийняла закон про альтернативну енергетику

Міжпарламентська асамблея Євразійського економічного співтовариства (МПА ЕврАзЕС) на 10-м пленарному засіданні 13 травня ухвалила типовий закон «Про альтернативну (малу) енергетику», передає кореспондент Балтійського інформаційного агентства (БІА). Згідно документу, до джерел малої енергетики відносяться сонячна, вітрова енергія, енергія водотоків і водоймищ, геотермальна енергія, низкопотенциальне тепло Землі, детрит, а також деревні і побутові відходи.

На думку членів МПА, в країнах ЕврАзЕС до цих пір немає документів, що регламентують сферу альтернативної енергетики, тоді як в європейських державах подібні закони існують вже двадцять років.

Реалізація проектів по будівництву малих енергопотужностей в країнах ЕврАзЕС підпадає під ті ж нормативні акти, що і крупні енергетичні об’єкти. Тим часом, як вважають депутати, малій енергетиці необхідні правове забезпечення, пільги для інвестування, вигідні умови залучення капіталу і створення сприятливого податкового і кредитного середовища.

Цей типовий закон підготовлений на основі досвіду європейського законодавства і передбачає основні принципи діяльності у сфері малої енергетики, вимоги до використання альтернативних енергетичних джерел і особливості державної підтримки даної сфери.

baltinfo.ru

Схожі записи