«Енергетичний папір» – прорив в області відновлюваних джерел енергії

«Енергетичний папір» працює як суперконденсатор.

energetichna_papir

Шведські дослідники зробили відкриття в галузі альтернативних джерел енергії, розробивши «енерго папір». Даний матеріал володіє здатністю зберігати електроенергію і перезаряджатися.

Працює «енергетичний папір», як суперконденсатор, і на нього покладаються великі надії як на прорив у цій сфері.

Виготовляється папір із волокон целюлози, які зазнали впливу високого тиску води, що в результаті зменшило їх до 20 нанометрів товщиною. На передостанньому етапі виробництва отримані волокна обробили провідниковим полімером, а в підсумку спресували в листи. Розмірні показники: 15 см в діаметрі і 1 мм у товщину, що в загальному становить ємність 1 Ф. Треба відзначити і той факт, що лист може переносити далеко не один десяток циклів перезарядки, яка триває лише кілька секунд.

«Енергетичний папір» володіє водонепроникністю, а по тактильним відчуттям дуже нагадує який-небудь папір з пластику, який до того ж і гнеться, але не ламається. Крім цього, в складі немає небезпечних хімікатів або чогось ще, що б могло пошкодити здоров’ю людини.

«Енергетичний папір» – прорив в області ВДЕ

Щоб і далі працювати над цим винаходом, шведські дослідники скооперувалися з КТН (Королівський технологічний інститут), Innventia, а також з університетами з Данії та США.

Не зайвим буде відзначити, що «енерго папір» перевершив деякі колишні показники в галузі енергетики, а саме:

найвищий заряд і ємність в органічній електроніці;

лідируючий вимірюваний струм;

лідируюча потужність, що проводить і іони і електрони;

міжелектродна провідність також висока.

Якщо говорити про області застосування, то відгук «енергетичний папір» знайде в системах електроживлення з експлуатацією ВДЕ. Впровадження результатів дослідження шведських учених можна застосувати, наприклад, для вітрових станцій або сонячних не залежно від погодних умов і інших, що впливають на них факторів.

Схожі записи