ЄБРР виділив черговий кредит на розвиток вітрової енергетики у Львівській області

ЄБРР виділив компанії «Карпатський вітер» (Львів) кредит в розмірі 11,6 млн. євро на будівництво ВЕС поблизу Старого Самбора на Львівщині

151228-ves-stary-sambir

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділив компанії «Карпатський вітер» (Львів) кредит в розмірі 11,6 млн. євро на будівництво вітрової електростанції потужністю 9,9 МВт поблизу Старого Самбора на Львівщині.

Відповідне рішення рада директорів ЄБРР затвердила 16 грудня.

З цієї суми 8,5 млн. євро складають власні кошти Європейського банку і ще 3,1 млн. євро — кошти «Фонду чистих технологій».

При цьому зазначається, що загальна вартість будівництва ВЕС становить 17,9 млн. євро. З якого джерела / джерел надійде решта 6,3 млн. євро, не уточнюється. Ймовірно, їх в проект інвестує сама львівська компанія.

«Карпатський вітер», як зазначає Zaxid.net, підконтрольна бізнесмену Зіновію Козицькому. Раніше цього року інша компанія, до якої він має стосунок, «Еко-Оптіма», збудувала і ввела в експлуатацію біля Старого Самбора першу чергу ВЕС «Старий Самбір-1» потужністю 13,2 МВт. Той проект коштував 20,5 млн. євро, з яких 7 млн. євро «Еко-Оптіма» інвестувала сама, а решту коштів позичила в ЄБРР і Світового банку.

Повідомлялося, що, коли ВЕС біля Старого Самбора вийде на повну потужність, вона генеруватиме 38 млн. кВт*год. електроенергії, що майже дорівнює обсягу електроенергії, яку Старосамбірський район споживає за рік (40-42 млн. кВт.*год).

Схожі записи