Більше альтернативної енергетики в Україні

Статистичні дані говорять про доволі стрімкий розвиток альтернативної енергетики в Україні, чому сприяють й прийняті законопроекти.

solar-panels-ukraina

Презентація Голови Держенергоефективності показує неабиякий успіх альтернативної енергетики, а зокрема сонячної енергетики, в Україні. Ми отримали звіт про дуже втішні й задовільні показники зростання кількості альтернативних джерел енергії у використанні країни та запровадження важливих законопроектів у 2017 році.

За останні три роки в Україні було введено більш ніж 1.6 ГВт теплових потужностей, що працюють не на газі, а на альтернативних видах палива. Такі інновації не тільки залучили місцеві види опалення, але й збільшили робочу зайнятість у країні.

Станом на 2016 рік, в Україні збільшилась кількість сонячних панелей аж до 1109 господарств. До порівняння, у 2015 році їхня кількість складала 244 господарств. За офіційними даними, 2016 рік став дуже плідним, адже кількість сонячних батарей збільшилась у 4 рази, в порівнянні із попереднім роком.

Більше того, домогосподарства почали встановлювати більш потужні сонячні батареї. Відтак обсяг потужності сонячних панелей зріс майже у 7 разів: з 2,2 МВт станом на кінець 2015 року до 16,7 МВт наприкінці 2016 року.

Переходячи на сонячну енергетику власники домогосподарств, та самих сонячних панелей, не лише дбають про екологію, а й непогано заробляють, продаючи за «зеленим тарифом» надлишок електроенергії у загальну мережу.

У 2017 році також прийнято ряд законів, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики у країні. Зокрема це законопроект №4334 – щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел та законопроект № 6081 – щодо покращення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, стимулювання встановлення сонячних та вітрових електричних станцій на території приватних домогосподарств та щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива. Цим влада намагається показати пріоритетність альтернативної енергетики у розвитку сфери енергетики України.

Схожі записи