|

На Закарпатті запрацювала нова міні-ГЕС потужністю 1 МВт

22 листопада на Тячівщині в Лопухові відкрито нову гідроелектростанцію ­ Брустурянка

mges2

22 листопада на Тячівщині в Лопухові відкрито нову гідроелектростанцію ­ Брустурянка, яка розроблена за новими інженерними ідеями.

Як відомо, Закарпаттям протікає понад 9 тисяч річок та потічків і край має потужний потенціал для розвитку гідроенергетики. При цьому на Закарпатті буквально до минулої п’ятниці функціонували лише три гідроелектростанції – Теребле-Ріцька, Оноківська та Ужгородська, та в Білинська міні-ГЕС. Тепер ще відкрита Брустурянська гідроелектростанція.

Міні-ГЕС “Брустурянка”, збудовану групою компаній “РЕНЕР”, відкрив губернатор Геннадій Москаль. Як повідомляється, на реалізацію проекту пішло більше 5 років та 150 мільйонів гривень. Гідроелектростанція дериваційного типу і має потужність 1000 кВт.

Історія цього підприємства “розпочалася у 2005 році і на сьогоднішній день компанія займає провідне місце у розвитку та впровадженні відновлювальної енергетики в регіоні, а саме у спорудженні сонячних та гідроелектростанцій з наступним виробництвом електричної енергії та передачею її місцевим локальним мережам. На рахунку компанії уже 5 реалізованих проектів:

Гідроелектростанції: Мала ГЕС на р.Красна, Мала ГЕС на р.Шипіт та Міні ГЕС-2 на р.Шипіт

Сонячні електростанції: Сонячна електростанція “СЕ-1” та Сонячна електростанція “СЕ-2”

mges

Схожі записи