|

В Україні запущена трекерна сонячна електростанція потужністю 2,5 МВт

solnechnaya-stantsiya-podgornoe-2

Завдяки спеціальній трекерній системі: замість звичних стаціонарних каркасів з сонячними батареями – рухливі модулі , які «стежать» за сонцем. Ця станція щогодини може виробляти до 2,5 МВт-год «зеленої» енергії, дозволяє істотно економити вугілля та зменшити викиди в повітря. Електроенергія буде відпускатися в мережу по «зеленому» тарифу.

solnechnaya-stantsiya-podgornoe-2

У Дніпропетровській області запустили третю чергу сучасної сонячної електростанції. Відкриття нової СЕС відбулося в місті Підгороднє і для України вона є унікальною, завдяки спеціальній трекерній системі: замість звичних стаціонарних каркасів з сонячними батареями – рухливі модулі , які «стежать» за сонцем. Ця станція щогодини може виробляти до 2,5 МВт-год «зеленої» енергії, дозволяє істотно економити вугілля та зменшити викиди в повітря. Електроенергія буде відпускатися в мережу по «зеленому» тарифу.

При будівництві СЕС застосовані статичні і динамічні системи фіксації ФЕМ. Статична представлена дворядними, двохопорними системами з вертикальним розташуванням ФЕМ з варіантами столів на 44 і 76 модулів. Динамічна дворядна система з вертикальним розташуванням 20 ФЕМ на дворядних комбінованих опорах. Особливість системи – автоматична установка оптимального кута нахилу ФЕМ в горизонтальній площині.

За словами представника компанії Ігоря Бондаренка, «Солар парк Підгородне» самостійно закуповувало обладнання для електростанцій, а для виконання будівельно-монтажних робіт приваблювало місцеві підрядні організації. При будівництві СЕС використовувала українські системи кріплення фотоелектричних модулів, кабельну продукцію і трансформатори, що дозволило виконати законодавчу вимогу про використання місцевих компонентів при будівництві електростанцій на відновлюваних джерелах енергії».
ses_pidgorodne

На сонячній електростанції встановлено понад 6,8 тис. фотоелектричних модулів LDK одиничною потужністю 240 Вт і інвертори американського виробника Power One. Базовими системами для реконструкції сонячної електричної станції ТОВ «Солар Парк Підгородне» стали двовісні трекери AS Sunflower-20 та AS Sunflower-40. Дані динамічні системи дозволяють збільшити виробництво електроенергії до 40 % у порівнянні зі статичними системами закріплення ФЕМ. За розрахунками, сонячна електростанція зможе виробити 1000 МВт-год «зеленої» електроенергії на рік. І це екологічно чиста електроенергія.

Як будувалась сонячна електростанція та як працюють трекерні системи показано на

ВІДЕО

«Дніпропетровщина – стабільний і перспективний для ведення бізнесу регіон. Ми не заважаємо підприємцям працювати, а навпаки – допомагаємо їм долати адміністративні труднощі. Результат – вітчизняні і зарубіжні бізнесмени продовжують вкладати кошти в область, економіка регіону розвивається. Один з проектів, повністю реалізованих за рахунок інвесторів, сонячна електростанція в Підгородньому ».

Схожі записи