У Папи Римського тепер сонячний дах

Дах залу аудієнцій папи римського (Paul VI Audience Hall) наприкінці листопада перетворився на величезну сонячну батарею – у ньому розмістилися 2394 фотоелектричних перетворювача загальною потужністю близько 220 кіловат. Вони можуть генерувати до 300 мегават-годин електроенергії у рік, що відповідає річній потребі 100 домогосподарств. Сонячна батарея площею 5000 кв. метрів (практично футбольне поле) вартує 1,2 мільйона євро, проте Ватикану більше не довелося платити ні центи: установка – це подарунок від двох німецьких компаній, SMA Solar Technology і SolarWorld. З часу свого обрання 2005 року Бенедикт XVI звертає увагу віруючих на “незбалансоване використання енергії” у світі, зазначаючи, що заподіювання довкіллю збитків робить “життя бідних людей Землі особливо нестерпним”.

І ось вийшло, що Ватикан, став “трохи екологічнішим”, та подає приклад і заявляє – до 2020 року 20% власних потреб в енергії одержуватиме з відновлюванин джерел.

Разом з тим кардинал Джованні Лайоло (Giovanni Lajolo), губернатор Ватикану, заявив, що виношує значно більш амбіційний план. Церква володіє великим земельною ділянкою північніше Риму: там розташований центр, який транслює радіо Ватикану, і 300 “порожніх” гектарах можна встановити систему сонячних батарей. Вона б змогла виробляти ушестеро більше енергії, ніж потрібно власне для центру й надлишки би “зливалися” в національну енергосистему Італії.

InfoBud

Схожі записи