Німеччина поставила рекорд по сонячної енергії: 22 ГВтгод

Німеччина поставила новий світовий рекорд по потоку енергії від сонячних батарей. У сонячні полудні п’ятниці та суботи 25 та 26 травня в німецьку енергосистему вливалося 22 ГВтгод енергії від фотоелементів. Це приблизно третина полуденного споживання Німеччини в робочий день і майже половина – у вихідний. Таким чином, Німеччина довела, що поновлювані джерела енергії можуть закривати істотну частину потреб навіть такої великої індустріальної країни.

«Ніколи раніше жодна країна в світі не генерувала настільки багато електрики від фотовольтного обладнання, – сказав Норберт Олнох (Norbert Allnoch), директор Інституту індустрії поновлюваних джерел енергії в Мюнстері. – Німеччина впритул наближалася до 20 ГВтч кілька разів в останні тижні, але зараз ми вперше подолали цю позначку ». В минулому році німецький рекорд був 14 ГВтгод.

Німеччина раніше вважалася одним зі світових лідерів з виробництва ядерної електроенергії (140 ГВтгод / рік), але після аварії на Фукусімі в минулому році уряд прийняв рішення повністю відмовитися від АЕС. Вісім станцій було закрито негайно, а решта дев’ять планується закрити до 2022 року.

Тепер Німеччину вважають вже одним зі світових лідерів по виробництву не ядерної, а відновлюваної енергії: країна отримує з цих джерел близько 20% необхідного електрики. У Німеччині встановлено приблизно стільки ж сонячних електростанцій, скільки у всіх інших країнах світу, разом узятих. Природно, з цієї причини Німеччина входить в число країн з найдорожчими тарифами на електроенергію: близько 18 євроцентів за 1 кВтг.

Схожі записи