Архітектори, проектуючи будівлі, мають думати про наступні покоління

Проектуючи будинки сьогодні, необхідно думати про те, який запас ресурсів залишиться прийдешнім поколінням. І відповідальність за раціональне використання ресурсів лежить на архітекторах та інженерах.

dim_pas

Сучасні архітектори мають при проектуванні будівель керуватися принципами сталого розвитку – задовольняючи свої потреби залишати такі ж можливості наступним поколінням. До цього своїх колег закликає архітектор Олександр Кучерявий, який спеціалізується на проектуванні пасивних будинків. Вони споживають в рази менше енергії, ніж традиційні будівлі і при цьому є більш комфортними для проживання.

«Це чесний підхід щодо наших дітей та онуків, якщо ми хочемо, щоб вони дихали принаймні таким же (не гіршим) повітрям як ми, мали можливість пити таку ж воду і так далі. Натомість ми використовуємо ресурси землі, зокрема і при будівництві та експлуатації житла та інших будівель так, ніби у нас півтори планети Земля, а до 2030 року нам знадобляться ресурси ще однієї такої планети як наша», – наголошує Олександр Кучерявий.

Він переконаний, що сьогодні потрібно проектувати і будувати пасивні будинки, і навіть активні, які не лише споживають по-мінімуму ресурсів, а й самі в ході експлуатації продукують енергію, таким чином віддаючи те, що було затрачене при їх будівництві.

За підрахунками спеціалістів, 40% всієї енергії, яка продукується у світі споживають будівлі, а тому економія ресурсів саме при будівництві і експлуатації споруд є дуже важливою. Тим більше, що зараз у світі напрацьовано вже достатньо технічних рішень, які можна застосовувати при будівництві енергоефективних будинків. Тож архітекторам особливо не потрібно задумуватися, як досягнути того чи іншого ефекту і сертифікувати (здати в експлуатацію) будинок, оскільки ці технології вже сертифіковані і відкриті до використання.

Схожі записи