Американська компанія Boeing планує збільшити кількість використання біопалива для літаків

Одна із найбільших світових авіа корпорацій має намір заміняти все більше авіадізельного пального для літаків біопаливом, і збільшить його використання вже до наступного року.

boeing_1

Компанія Boeing дуже активно впроваджує у своїй структурі використання авіаційного біопалива. Незважаючи на те, що на даний момент його обсяг є вельми скромним в масштабах компанії, а власне 240 тисяч літрів на рік, проте навіть цей показник є серйозним досягненням.

Компанія Boeing має намір замістити один відсоток використовуваного авіадізеля біопаливом.

За словами Ганни-Лізи Монако, яка керує відділом зв’язків з Євросоюзом і НАТО у компанії Boeing, впровадження біопалива в роботу авіакомпанії є вимушеним заходом не тільки через тиск екологічних організацій, але й через бажання компанії зменшити власне негативний вплив на навколишнє середовище.

Про це свідчать серйозні інвестиції у створення підприємств з виробництва авіаційного біопалива, які на даний момент спрямовуються переважно на Китай. Саме в Піднебесній Boeing, у партнерстві з Корпорацією комерційної авіації, зараз активно трудиться над збільшенням обсягів виробництва та використання біопалива, щоб уже в найближчому майбутньому збільшити обсяг його споживання літаками компанії до 1,8 мільярда літрів щорічно.

В абсолютній же перспективі в компанії Boeing впевнені, що екологічно чисте паливо може вже в 2016 році заміняти до одного відсотка всього обсягу палива, що дорівнює 2,3 мільярдам літрів на рік.

За словами пані Монако, з фінансової точки зору цей проект поки не можна назвати прибутковим, але цю сторону питання на чільне місце в компанії і не ставили. Широке використання авіаційного біопалива на даному етапі має продемонструвати перспективність таких починань і дати серйозний поштовх у розвитку всієї цієї галузі.

І лише після того, як будуть налагоджені глобальні взаємозв’язки в цьому процесі, перехід на біопаливо зможе приносити комерційну вигоду, яка, нарівні з екологічної складової, дозволить розпочати процес повного заміщення традиційного палива його «зеленим» аналогом. І тоді питання про те, як купити дешеві авіаквитки, не зводитиметься до пошуку різних знижок та акційних пропозицій. Доступні більшості перельоти зможуть запропонувати практично всі авіаперевізники.

Схожі записи