В Африці запускають потужний проект виробництва геотермальної енергії

У Кенії на сході Африки реалізується один з найбільших промислових проектів з виробництва геотермальної енергії. У кенійській провінції Ріфт-Валлі минулого тижня були завершені випробування нової системи роботи з геотермічною енергією. Технічно кажучи, геотермічна енергетика — це виробництво електроенергії, а також тепловій енергії за рахунок теплової енергії, що міститься в надрах Землі. На сьогодні у світовому масштабі даний спосіб виробництва енергії відноситься з альтернативним джерелам енергії.

Учені вважають, що на сьогодні вже існують розробки, які дозволять генерувати електро- і теплову енергію за рахунок внутрішніх резервів планети. Більш того, при масовому впровадженні такого підходу за рахунок геотермічної енергетики можна забезпечити до 10-15% потреб світової економіки. На сьогоднішній день на долю геотермічних джерел припадає не більше 2% від загального об’єму генерації.

Фахівці говорять, що в найближчі декілька років можна було б почати будувати так звані геотермічні заводи. Дані заводи повинні володіти декількома глибинними свердловинами, завглибшки 2-4 кілометри. Усередині даних свердловин необхідно провести систему труб, по яких постійно циркулюватиме вода, що подається зверху. Теплом, що генерується ядерними реакціями в ядрі нашої планети, вода в трубах нагріватиметься, перетворюючись в пару і окріп, які даватимуть необхідну енергію для крупних електрогенераторів, що працюють на поверхні землі.

На відміну від сучасних джерел тепла – спалюваних вугілля, природного газу або нафти, в даному випадку не потрібно будь-якого палива. Крім того, на відміну від вітряної або сонячної енергетики, геотермічні установки працюватимуть цілодобово, незалежно від пори року і погоди.

Нагадаємо, що вперше про геотермічну енергетику заговорили ще в 80-х роках минулого століття, але тоді вчені розглядали як термічні джерела гарячі джерела, що б’ють у ряді регіонів нашої планети. Такий підхід був визнаний економічно обґрунтованим, досить витратним, а крім того, в ті часи ще не стояло так гостро питання захисту довкілля і запобігання глобальній зміні клімату.

Кенійська програма реалізується в рамках ініціативи ООН із захисту довкілля. У Ріфт-Валлі буде створений геотермічний завод, здатний генерувати більше 75 мегават енергії за рахунок внутрішнього тепла нашої планети. Вартість заводу складе 75 млн американських доларів.

Підрядчиком за новим проектом названа кенійська енергетична компанія Kengen, яка займалася відбором і розробкою так званих геотермічних свердловин, кожна з яких здатна забезпечити потужність в 4-5 мегават. За словами Акима Стейнера, генерального секретаря програми ООН із захисту довкілля, провінція Ріфт-Валлі розташована у Великій рифтовій долині, на честь якої і отримала свою назву, тут доступ до земних надр, у тому числі і теплу значно полегшений. По попередніх оцінках експертів, в разі повного завантаження долини заводами по перетворенню електроенергії з геотермічного вигляду в електричний, сумарний об’єм енергії, що генерується, перевищить 4000 мегават.

Єдине завдання, що стоїть перед енергетиками, полягає в точному визначенні парових потоків, які нагріватимуть воду. В тому випадку, якщо геологи помиляться при розрахунках, то буріння кілометрових свердловин виявиться збитковим. В ООН говорять, що вже пожертвували більше 1 млн доларів на створення техніки, здатної точно і швидко визначати потоки. Зараз в Кенії розвиваються два проекти прогнозування – Micro Seismic і Magneto Telluric.

Кенійська влада говорить, що зараз потреба країни в електроенергії обмежена 1000 мегаватами, в тому випадку, якщо проект геотермічної енергетики буде успішно реалізований, то Кенія 4-кратно перевищить свої потреби із зможе стати експортером електроенергії в найближчі країни африканського континенту.

Схожі записи