Goldman Sachs інвестує 40 млрд. в альтернативну енергетику

Протягом наступного десятиліття Goldman Sachs планує направити інвестиції на суму 40 млрд. доларів у проекти з розвитку відновлюваних джерел енергії. Керівництво одного з найбільших в світі комерційних банків називає цю сферу найбільш перспективною в плані можливостей для отримання прибутку. Точно таксамо економісти Goldman Sachs в 2001 році висловлювалися про ринки, що розвиваються, і їхні прогнози багато в чому справдилися.

Керівники Goldman Sachs заявили на цьому тижні, що попит на альтернативні джерела енергії буде зростати разом зі світовим попитом на енергію. За їх словами, все більше число індустріальних країн, включаючи Китай і Бразилію, встановлюють більш агресивні цілі щодо скорочення викидів. Банк планує фінансувати інвестиції за допомогою грошей своїх клієнтів і, в меншій мірі, за рахунок власних коштів.

Goldman Sachs, представники якого, як планується, зроблять офіційне оголошення з приводу інвестицій на своєму щорічному засіданні в четвер, вже вкладає кошти в екологічно чисті технології. У 2011 році американський банк направив 4,8 млрд. дол на фінансування розробників чистих технологій у всьому світі, а також брав участь в подібних проектах інших банків і інвестував більше 500 млн. дол власних коштів у цій галузі. Згідно нової мети, обсяг фінансування можна буде усереднити до 4 млрд. дол на рік, що змусило деяких аналітиків скептично висловлюватися з приводу прихильності банкірів ідеям захисту екології. Вони назвали інвестиційний план швидше “іміджевим ходом”, а не повноцінним новою ініціативою.

Нагадаємо, у 2005 році Goldman Sachs зобов’язався інвестувати 1 млрд. у проекти зі створення екологічно чистих інновацій. До кінця 2011 року компанія перевиконала свої цілі: обсяг залучених нею коштів для вкладення в альтернативну енергетику склав 24 млрд. дол, обсяг інвестицій за рахунок власного капіталу – 4 млрд.

Новий план по вкладенню 40 мільярдів доларів в альтернативну енергетику поширюється на інвестиції та фінансування сонячної, вітрової та гідроенергетики, створення біопалива, переробку біомаси та відходів, розробку проектів з підвищення енергоефективності, створення систем зберігання енергії, створення енергоефективних матеріалів, розробку світлодіодних ламп і систем передачі енергії. Керівництво Goldman Sachs також зобов’язався скоротити викиди вуглекислого газу на своїх об’єктах до нуля до 2020 року.

Глава інвестиційно-банківської групи Goldman Sachs по капіталовкладеннях в екологічно чисті технології та відновлювані джерела енергії, Стюарт Бернштейн, зробив порівняння можливостей, які відкривають інвестиції в альтернативну енергетику, з капіталовкладеннями в сферу високих технології в 1990-х роках і з потоком інвестицій в швидкорослі країни , такі як Бразилія, Росія, Індія і Китай, який спостерігався 10 років тому.

Ентузіазм фінансистів з приводу поновлюваних джерел енергії був досить високим у 2006 і 2007 роках, коли ціни на нафту злетіли до величезних висот. Але він згас після того, як фінансова криза призвела до скорочення потреб в енергії, а уряду зменшили субсидії для альтернативних енергетичних програм. Перехід на використання технології гідравлічного розриву пласта (ГРП) при видобутку нафти і природного газу також підірвав інвестування в альтернативні джерела енергії.

Іміджевий хід

Аналітики та експерти заявили, що Goldman Sachs явно хочуть отримати визнання громадськості за рахунок відносно невеликих інвестицій. В останні місяці банк виразно намагається обілити свій образ. Причиною став один відомий випадок, коли колишній співробітник банку, а нині генеральний директор приватної інвестиційної компанії Capital Advisors Solaia, написав викриває статтю в New York Times, в якій звинувачував роботодавця в регулярному обкраданні клієнтів.

Схожі записи