Створені ефективні полімерні сонячні елементи на рельєфній підкладці

Співробітники Університету штату Айова і Лабораторії ім. Эймса (США) розробили процес, що дозволяє отримувати тонкий і однаковий світлопоглинальний шар на рельєфній основі, що істотно (на 20%) підвищує ККД полімерних сонячних елементів в порівнянні з пристроями на плоскій підкладці. У червоній же і ближній частині інфрачервоного діапазону поглинання світла відбувається на 100% ефективніше. Рельєфна основа дозволяє уловлювати не лише ті фотони, які прийшли від сонця, але і ті, що відскочили від “схилів”. Це не нова ідея. Підкладки такого типу вже використовуються в кремнієвих сонячних елементах. Учені давно мріяли перенести технологію на полімерні основи, бо останні мають ряд переваг : більш гнучкі, легкі і прості у виробництві. Проблема полягала якраз в тому, щоб світлопоглинальний шар усюди мав однакову товщину – і на “вершинах”, і в “западинах”.

Результати дослідження викладені в журналі Advanced Materials. Підготовлено по матеріалах Університету штату Айова.

Продовжуючи тему сонячної енергетики, повідомляємо, що на цьому тижні Пекін пообіцяв видати галузі додаткові субсидії. До кліматичних переговорів під егідою ООН в Канкуні (Мексика) і спроб обмежити викиди парникових газів це не має ніякого стосунку. КНР просто мріє ослабити залежність від імпортних енергоносіїв. Тому і тільки тому до 2020 року сонце і вітер даватимуть країні не менше 15% енергії.

Піднебесна має в розпорядженні чи не найбільше у світі виробництво устаткування для сонячних електростанцій, але і досі не користувалася ним в повній мірі через його дорожнечу. Без допомоги держави приватний сектор просто не міг дозволити собі взятися за створення сонячних фабрик, повідомляє Асошейтед Прес.

Схожі записи