Sony представила вітраж, який генерує струм

Напівпрозора дизайнерська сонячна панель Hana – Mado (“квіткове вікно”) поєднує естетику з практичною користю. Від пристрою можна живити побутову техніку, хоч би невеликий вентилятор, а при вікні більшої площі – і кондиціонер. “Квіткове вікно” є вітражем, що є також сонячною батареєю на основі сенсибілізованих барвників. Одна з переваг цієї технології – дешевизна. І хоча ККД таких пристроїв нижча, ніж у класичних побратимів на основі кремнію, плюси можуть переважити цей недолік. Скажімо, сенсибілізовані панелі легко вбудовувати у вже існуючі будівлі.

До того ж таким сонячним батареям можна надавати будь-який вигляд, формуючи за допомогою трафаретного друку малюнок з деталями декількох кольорів. Останні можуть представляти не лише різні відтінки зеленого і жовтого, як в цьому зразку. До речі, раніше схожу експериментальну батарею демонстрували німці.

Представники Sony не взялися назвати дату, коли панель Hana – Mado буде доступна на ринку, але вони сподіваються, що з часом такі симпатичні пристрої допоможуть понизити витрату електроенергії в будинках.

Схожі записи