Електромобілі подешевшають на 30-40%

Через вісім років вартість електромобілів і гібридів може скоротитися на 30-40%. Це відбудеться завдяки різкому падінню вартості акумуляторних батарей – за даними консалтингового агентства McKinsey, до кінця десятиліття вона скоротиться мінімум на 45%.

Причому цей прогноз можна назвати песимістичними. Адже, скажімо, в концерні General Motors впевнені, що ціна акумуляторів знизиться до 2020 року … в п’ять разів. Якщо зараз батарея для Chevrolet Volt коштує близько 1000 доларів за один кВт ∙ год, то через 8 років мова буде йти лише про 200 доларах.

Причина різкого падіння вартості акумуляторів проста – розвиток технологій. Завдяки цьому батареї нового покоління стануть потужнышими за нинішні відразу на 80%. При цьому багато експертів упевнені, що прориву в галузі створення нових акумуляторів варто чекати в найближчі пару років – багато великих компаній вже давно працюють в цьому напрямку.

Однак зниження вартості акумуляторів – це ще не все. Іншим напрямком роботи є створення системи швидкої зарядки батарей, завдяки чому електромобілі стануть по-справжньому мобільним видом транспорту.

Схожі записи