Сонячні 3D-осередки можуть інтегруватися в черепицю

У домовласників, які бажають долучитися до сонячної енергетики, але стурбованих тим, що пластини сонячних панелей можуть змінити зовнішній вигляд будинку не в кращу сторону, скоро з’явиться можливість об’єднати старі традиції з новими досягненнями. Американська компанія Solar3D повідомила, що займається проведенням дослідження з вивчення потенціалу інтеграції сонячних осередків прямо в черепицю. Традиційні сонячні комірки не дуже підходять для черепиці через свою фіксовану орієнтацію, однак Solar3D вважає, що її технологія може зробити подібне здійсненним.

Як і багато інших подібних технології, сонячні комірки Solar3D максимізують кількість сонячного світла, що перетворюється в електрику, вловлюючи і «замикаючи» його всередині. У той час як традиційні сонячні комірки відображають значну частину світла, перш ніж поглинути його, розробка Solar3D «замикає» світло всередині фотоелектричних структур, витравлених в кремнієвій пластині, де фотони «перестрибують» з місця на місце, збільшуючи ймовірність того, що будуть поглинені. За заявою компанії, її сонячні 3D-осередки мають внутрішньої ефективністю, що дорівнює 25,47%. Для порівняння, цей показник у наявних у продажу аналогів знаходиться в межах від 15 до 19%.

Крім того, поверхня осередків від Solar3D така, що дозволяє вловлювати світло з більш широких кутів, тобто не тільки в середині дня, а й вранці і ввечері, а також в зимові місяці. Тоді як ефективність традиційних сонячних осередків різко падає, як тільки потрапляюче на них світло виходить за межі вузького спектра кутів падіння. Осередки Solar3D, за заявою компанії, позбавлені цього недоліку. Представники Solar3D стверджують, що її розробка здатна зберігати 25-відсоткову ефективність в такому широкому спектрі кутів, що може давати в два рази більше енергії, ніж традиційні сонячні комірки.

Схожі записи