Надлишки цукрових буряків Україна пустить на біоетанол

На думку українського аграрного міністра Миколи Присяжнюка, надлишок цукрових буряків, який виник в Україну внаслідок скорочення поставок цукру на ринки країн Митного союзу, може використовуватися для виробництва біоетанолу. Микола Присяжнюк вважає, що в сформованих умовах аграрний сектор економіки Україна зможе забезпечити внутрішні потреби країни у світлих нафтопродуктах майже наполовину. Це не перше висловлювання українського міністра на цю тему.

Чиновник не відкидає необхідність розширення географії експортних поставок і безпосередньо цукру, але питання про розширення виробництва біопалива вважає не менш значущим.

Крім того, за інформацією, отриманою від міністра, між Україною і Сполученими Штатами буде підписано меморандум, згідно з яким США нададуть допомогу, в тому числі і фінансові інвестиції, щодо розвитку галузі біоенергетики в Україні.

В кінцевому рахунку, цукровий буряк, в певному сенсі, дійсно здатний зменшити енергетичну залежність країни, якщо, звичайно, питання не залишиться на рівні риторики.

Схожі записи