Перший в світі морський вітряк потужністю 6 МВт

Найпотужніша в світі вітряна турбіна, встановлена ​​на прибережному шельфі (Thornton Bank), вводиться в експлуатацію в Бельгії. Потужність одного генератора становить 6.15 МВт, то є один такий вітряк в змозі забезпечити чистою електроенергією невелике селище в 6000 родин. Турбіни встановлюються на морському шельфі, в місцях, де переважають постійні вітри. Таким чином, шум турбін не буде дратувати місцевих жителів, і псувати класичний європейський пейзаж. Правда, нічого не повідомляються про те, як будуть реагувати мешканці моря на постійні вібрації енергетичних монстрів.

Вітряні генератори виробляються компанією Repower Systems. Всього до кінця вересня буде встановлено 30 турбін. Ротор турбіни становить 126 метрів в діаметрі – пропелер займає площу двох футбольних полів.

Перші 18 лопатей довжиною 63 метрів кожна, були доставлені на узбережжі в середині березня. Доставка здійснювалася по цивільних дорогах на спеціальних важких вантажівках. Підстави і сегменти щогл вітряків доставлялися морем.

«Установка першого 6-ти мегаватного вітряка комерційної вітряної ферми морського шельфу – це дуже значимий етап розвитку світової енергетики вітру. Ця подія відзначає новий крок на шляху до більш потужних вітряних турбін. Отриманий досвід буде використаний для вдосконалення технології, і будівництва більш ефективних вітряних ферм біля берегів Бельгії та Німеччини».

Сьогодні вітряна електростанція на шельфі Thornton Bank володіє потужністю 30МВт. Початок її будівництва припадає на 2009 рік. Запланована потужність 325 МВт. Обійдеться цей проект в 1.3 мільярда євро або 1.5 мільярдів доларів. В ході другої і третьої фаз проекту будуть встановлені ще 48 турбін, 30 – в поточному році і ще 18 в наступному.

На сьогоднішній день Thornton Bank – це найбільший енергетичний проект в Європі, який використовує енергію морських вітрів.

RWE Innogy – найбільший приватний інвестор проекту. Цій компанії належить 26.7% даного проекту.

Схожі записи