В Україні заборонять виробництво нафтопродуктів без спирту

З 2013 року в Україну заборонять продаж нафтопродуктів без вмісту спирту. У суботу міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що ініціював введення обов’язкового вмісту в бензині не менше 5% біоетанолу. На його думку, дана норма дасть змогу завантажити сільгоспвиробників і знизити залежність від імпорту нафти і нафтопродуктів. Таким чином буде створений ринок збуту для заводів “Укрспирту”, які уряд готує до приватизації, вважають експерти.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості підготувало законопроект про обов’язковий вміст в бензині 5% біоетанолу, починаючи 1 січня 2013 року, і 7% – з 2014 року, заявив глава Міненергетики Юрій Бойко 6 квітня в ефірі “Першого національного телеканалу”. “Ми вносимо законопроект, сподіваюся, він буде прийнятий на засіданні уряду, – повідомив пан Бойко. – Це дозволить, з одного боку, знизити закупівлі нафти, а з іншого – завантажити сільгоспвиробників”. За його словами, даний законопроект вже узгоджений з усіма учасниками ринку.

Наявність в бензині 5% біоетанолу або 15% простих ефірів відповідає стандарту якості “Євро-4”, який повинен був почати діяти в Україну з 1 січня 2010 року, пояснює заступник директора дослідницького центру “Психея” Геннадій Рябцев. “Однак через те, що тільки три з шести існуючих в Україну нафтопереробних заводів України – Лисичанський, Кременчуцький і Одеський – можуть виробляти паливо за стандартами” Євро-4 “, рішення постійно переносилося”, – говорить він. Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич відзначає, що не останню роль в цьому питанні зіграла НАК “Нафтогаз Україна”, яка до цих пір не провела обіцяної модернізації підконтрольного їй Шебелинського газопереробного заводу.

Як розповів “Комерсант” високопоставлене джерело в Міністерстві аграрної політики і продовольства, відомство пропонує, щоб весь біоетанол вироблявся на спиртзаводах Україні. “Замість готового бензину в Україну може поставлятися напівфабрикат – Eurobob, який стане бензином після того, як в нього додадуть біоетанол, вироблений на спиртзаводах Україні”, – підкреслив співрозмовник “Комерсант”. Раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк оцінив можливості виробництва біопалива майже в 5 млн т на рік, що, на його думку, дозволить на 30% замістити імпорт світлих нафтопродуктів.

Обов’язкове вміст біоетанолу в бензині дозволить уряду підвищити інвестиційну привабливість заводів “Укрспирту”, якы готують до приватизації, вважає пан Рябцев. Нагадаємо, Мінагрополітики вже готує до приватизації 20 заводів з виробництва спирту, що входять в держпідприємство “Укрспирт”. При цьому мова йде про підприємства, не зайнятих у виробництві спирту і, по суті, що простоюють. Після продажу приватному інвестору вони повинні будуть зайнятися випуском біоетанолу. “За нашими оцінками, якщо Мінагрополітики вдасться ввести пропоновану норму, це дозволить забезпечити спиртзаводи щорічним ринком збуту в $ 280 млн”, – підрахував Геннадій Рябцев.

за мат. Комерсант

Схожі записи