Електростанція, що виробляє електроенергію з хвиль

У Данії компанія Wavestar розробила проект, в якому генерація хвильової енергії відбувається незвичайним шляхом. Була створена машина, яка забезпечена буями і в яких кінетична енергія хвиль перетворюється в електричну енергію.

wave-star-hantsholm

Проблеми клімату та екології вимагають якнайшвидшого переходу до використання відновлюваних джерел енергії, що дозволить забезпечити наші майбутні енергетичні потреби.

У Данії компанія Wavestar розробила проект, в якому генерація хвильової енергії відбувається незвичайним шляхом. Була створена машина, яка забезпечена буями і в яких кінетична енергія хвиль перетворюється в електричну енергію. Як кажуть нинішні творці і розробники, машина захищена від шторму і це запатентована технологія, яка дає гарантії того, що навіть при штормі все залишиться в цілості й схоронності. Покладаються великі надії на хвильову енергію.

Установка генерує «зелену» електроенергію за допомогою спеціальних поплавків, що приводяться в рух хвилями. Самі поплавці прикріплені до корпусу балансирами, котрі спиралися б на опори. Рух передається на генератор, який в свою чергу і створює електроенергію. Діаметр поплавка складає п’ять метрів, а в його виготовленні використовують скловолокно. Одна платформа може складатися з двох десятків буїв, які рухаються. Коли йде робота, то вони опускаються в воду і розгойдуються. Важелі поплавців має з’єднання з гідравлічним циліндрів і все це разом сприяє появі електрики. Щоб машина працювала найбільш ефективно, висота хвилі не повинна бути більше 2,5 метрів. Якщо ж хвиля росте у висоту, поплавці піднімаються. Це робить для того, щоб уникнути аварій і поломок. В цілому платформа піднімається на десять метрів при виникненні такої необхідності.

sskwave_star

Дослідження розпочалися з прототипів установок 1/40, 1/20, 1/10 та 1/2 планової потужності – 1 МВт. Оскільки платформи модульні, мова може йти про додавання модулів, а за рахунок цього і збільшення потужності. Зараз вже працює прототип потужність якого становить 500 кВт. Машина була підключена до мережі з лютого 2010 року, а вироблена відновлювана «зелена» електроенергія відпускається до енергомережі. Wave Star отримує платіж від оператора ринку електричної енергії Energinet.dk кожен раз, коли виробництво знаходиться вище певного рівня, що був узгоджений з Energinet.dk на основі оціночних показників виробництва з початку тесту.

wavestar

Wave Star має мету зробити перший 1 МВт прототип установки, що серійно випускається для великих океанів вже в 2017. Машина потім буде подвоєна в розмірі, що здатна сприймати в два рази більші за висотою хвилі. Це дозволить збільшити потужність кожної машини до 6 МВт.

Схожі записи