Греки хочуть будувати вітропарки в Криму

Грецька компанія ENECO поетапно фінансуватиме будівництво вітропарків відповідно до європейських стандартів і правил фінансування такого типу проектів. Компанія ENECO (Греція) зацікавлена у будівництві вітропарків в Криму загальною потужністю 500 МВт. Про це говориться в повідомленні Агентства регіонального розвитку Криму. У березні агентство підписало з компанією ENECO Ukraine ltd (дочірня ENECO) угоду про співпрацю. Згідно з нею, компанія забезпечить поетапне фінансування проектів будівництва вітропарків відповідно до європейських стандартів, правил фінансування такого типу проектів і критеріїв Європейської асоціації вітроенергетики (European Wind Energy Association).

Передбачається, що на першому етапі співпраці ENECO Ukraine профінансує пілотний проект будівництва вітропарку потужністю 45 МВт, при цьому 25% фінансування буде за рахунок власних засобів компанії, а інші 75% – за участю Національного банку Греції. Реалізація цього проекту розрахована до 2014 року, його вартість складає близько 71 млн. євро. Так, в 2011 планується освоїти 4,237 млн. євро.

Агентство регіонального розвитку створене урядом Криму з метою координації ініціатив в області розвитку і просування регіону серед інвесторів.

Агентство працює з серпня 2010 року за підтримки дворічного проекту, що фінансується Європейським Союзом.

Державне агентство по енергоефективності і енергозбереженню прогнозує, що в 2011 році на реалізацію проекту по альтернативній енергетиці інвестори направлять близько 400 млн. євро.

Схожі записи