|

“Зелений тариф” прив’яжуть до євро

Прийшла весна і надзвичайний стан в українській енергетиці продовжено. Разом із тим депутати та Кабмін погодили рішення, згідно з яким тепер зелений тариф “прив’яжуть” до курсу євро. Такий крок було зроблено із метою заохочення європейських інвестицій у галузь альтернативної енергетики в Україні.

evro_green_77

Минулого тижня, як відомо, Кабінет міністрів, продовжив дію надзвичайної ситуації у сфері енергетики, згідно з якою зелений тариф було знижено на 50-55%.

Вчора ж стало відомо, що національна комісія з регулювання комунальних послуг та енергетики тепер встановлюватиме зелений тариф відповідно до курсу євро. Така заява прозвучала з вуст голови підкомітету із питань нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії комітету Верховної Ради з питань ТЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Лівіка.

Індексація курсу тепер відбуватиметься раз у три місяці (зараз вона відбувається щомісячно). Про фіксовану ставку поки нічого не кажуть, окрім того, що вона знаходиться на етапі обговорення.

Серед іншого на даний момент у парламенті розглядають наступні законодавчі ініціативи: скасування пільги щодо приєднання об’єктів електроенергетики, що здійснюють виробництво електроенергії з альтернативних джерел; вимоги стосовно місцевої складової, як таких, що суперечать вимогам міжнародних договорів, ратифікованих Україною; затвердження розмірів винагороди у вигляді надбавки до “зеленого тарифу” за використання складових українського виробництва при проектуванні і будівництві об’єктів енергетики на альтернативних джерелах енергії. Законопроектами пропонується розширити спектр виробників енергії і вирішити проблему надмірного стимулювання розвитку виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання і недостатнього стимулювання біоенергетики.

Раніше про зміни умов зеленого тарифу ми вже писали, тож прив’язка його до євро не була несподіванкою.

Схожі записи