|

В Україні з’являться «національні» електромобілі

Гонконгська компанія Bio Automotive Co, що існує на українському ринку з 2011 року, веде переговори щодо запуску виробництва електромобілів в Україні.

bioauto

Відкрити в Україні виробництво електромобілів – такий намір має гонконгська компанія Bio Automotive Co, виробник марки BIOAUTO evA. Та чи готова Україна до масового ринку електрокарів?

Гонконгська компанія Bio Automotive Co існує на українському ринку з 2011 року. Проте, не зважаючи на доступні ціни, досі не могла похвалитися хорошими результатами продажу своїх BIOAUTO evA. Сьогодні компанія готова вести переговори щодо запуску виробництва електромобілів в Україні. Мова йде про створення національного українського електромобіля вже у 2016-2017 роках. Планується розпочати з крупновузлової збірки, а потім перейти на повномасштабне виробництво зі 100% використанням українських деталей.

Для таких компаній, Україна приваблива дешевою кваліфікованою робочою силою і потенційно великим ринком збуту. А також, це можливість для BioAuto зайняти нішу на ринку, що лише розвивається, та отримати плацдарм для виходу на євроринок.

Проте, на сьогодні в Україні існує кілька причин з яких українці не готові повністю перейти на електрокари. Основною проблемою є питання зниження роздрібної ціни. Адже покупець електромобіля в Україні повинен сплатити такі самі податки, як і той, хто купує звичайну машину з двигуном внутрішнього згорання. Такі однакові податки роблять електрокари суттєво дорожчими, а їхня вартість й без того, значно перевищує вартість бензинових аналогів.

bio-avtomotiv

Ще однією причиною є практично нерозвинена зарядна інфраструктура. Проте, стверджувати, що в Україні взагалі не існує електрозаправок не можна. Так, за минулий рік мережа заправок Окко встановила 34 пристрої для зарадки електрокарів. Представництво Mitsubishi Motors також відкрило дві станції для зарядки. Лише в столиці протягом останнього року для електрокарів встановили понад 50 зарядних станцій.

Наразі Bio Automotive Co проводить переговори, щодо установки виробничої лінії електромобілів на базі одного з українських автозаводів. Інвестиція в установку виробничої лінії складе близько $1,5-2 млн. А саме локалізація виробництва дозволить знизити вартість електрокарів.

Схожі записи