Нові лідери в галузі альтернативної енергетики

Провідне інформагентство світу Bloomberg New Energy Finance, яке спеціалізується на новинах, статистичних дослідженнях та аналітиці в сфері чистої енергетики, вуглецевого ринку, споживання води та електроенергії, днями оголосило про вибір лідерів альтернативної енергетики за станом на 2012 рік. Відповідний доповідь був озвучений на п’ятій щорічній конференції Bloomberg New Energy Finance Summit у Нью-Йорку.

Програма Bloomberg New Energy Finance Pioneers визначає список компаній з усього світу, які змінюють стан енергетичних ринків. Незалежна група галузевих експертів, до складу якої увійшли представники банків, наукового співтовариства, великих корпорацій, комунальних компаній і розробників нових технологій, вибрала лауреатів, оцінюючи їх за трьома критеріями: потенційний масштаб, інновації та динаміка.

Переможцями цього року стали представники широкого спектру секторів економіки, включаючи біоенергетику, акумулювання енергії, створення електричних транспортних засобів, розробку інтелектуальних електромереж (smart grid), сонячну-і гідроенергетику. Кожна компанія зі списку Bloomberg має інноваційні, перевірені технології, надійні бізнес-моделі, демонструє динамічний розвиток, а також потенціал для створення проектів глобального масштабу.

“Це був важкий рік для екологічно чистої енергетики. Багато виробників не змогли одержати досить високі прибутки, а інші і зовсім виявилися збитковими. Ми стали свідками різкого падіння цін на акції, серії банкрутств, скорочення субсидування альтернативної енергетики європейськими урядами і зниження доступності банківського фінансування, “сказав Майкл Лібрайхом, голова саміту і керівник Bloomberg New Energy Finance. “Незважаючи на це, якість і кількість кандидатів на місце в рейтингу Bloomberg New Energy Finance Pioneers 2012 було вище, ніж будь-коли – це свідчення присутності величезних рушійних сил, які допомагають розвитку галузі. Величезна кількість професійних підприємців перейшли в даний сектор протягом останніх кількох років, і це не може не радувати. Ми вітаємо переможців цього року і сподіваємося, що вони будуть показувати відмінні результати і в майбутньому. “

Список Bloomberg New Energy Finance Pioneers 2012 виглядає таким чином:

Компанія Clean Power Finance заснувала онлайновий інвестиційний ринок, що дозволяє інвесторам та кредиторам брати участь у фінансуванні монтажу сонячних батарей в житловому секторі. Clean Power Finance також має власне програмне забезпечення для розміщення і проектування енергоблоків на основі фотоелектричних панелей.

ECOtality – розробник технології зарядки електричних транспортних засобів і творець мережі зарядних станцій “Blink Network”. Дана система дозволяє домогтися ефективної зарядки акумуляторів при відносно низьких витратах на оплату електроенергії.

Технологія компанії Emefcy по створенню електрогенний біореакторів (EBR) змінює всю економічну модель системи очищення стічних вод, сприяючи створенню енергії, а не її споживання. В рамках даної технології для виробництва електроенергії безпосередньо з стічних вод використовуються електрогенний бактерії, і в той же час рідина очищається від шкідливих речовин.

Запатентована технологія Lanzatech дозволяє за допомогою спеціальних бактерій перетворювати гази в паливо і хімічні речовини. Причому, сировина надходить з будь-якого джерела чадного газу.

Maxwell Technologies є розробником і виробником суперконденсаторів, технології зберігання енергії, яка використовуються для оптимізації енергоефективності, продуктивності, надійності і терміну служби електромобілів і систем енергопостачання.

Silver Spring Networks є провідним постачальником рішень і платформ в області smart grid. Продукти компанії контролюють інтелектуальні лічильники, які були встановлені в понад 10 мільйонів домогосподарств та підприємств по всьому світу. Її інноваційні продукти дозволяють комунальним підприємствам домагатися більшої енергоефективності та інтеграції відновлюваних джерел енергії.

Фахівці Smarter Grid Solutions розробили програмне забезпечення для управління енергомережами комунальних підприємств, щоб допомогти операторам максимально ефективно використовувати існуючі активи.

Tendril Networks є розробником платформи управління домогосподарствами яка дозволяє використовувати спеціальні програми для моніторингу енергоспоживання та управління енергією. Інноваційні продукти компанії дозволяють комунальним підприємствам та постачальникам електроенергії підлаштовуватися під обсяги попиту. Програмна платформа дозволяє домовласникам взаємодіяти з більшістю пристроїв в своєму житлі, такими як дисплеї, інтелектуальні термостати та інші електронні прилади, а також зарядні пристрої для електромобілів.

Компанія Va-Q-Tec створює високопродуктивні теплоізоляційні матеріали на основі вакуумного стиснення для задоволення широкого спектра промислових і споживчих потреб.

Xtreme Power створює передові системи зберігання енергії та управління живленням. Її продукти ідеально поєднуються з великими проектами в сфері поновлюваних джерел енергії. Вони роблять системи енергопостачання більш гнучкими, що дуже актуально в регіонах, де попит на електрику з кожним роком стає все більш непередбачуваним.

Схожі записи